W siedzibie Nadleśnictwa Jarosław odbyła się wczoraj (24 bm.) narada projektu Planu Urządzenia Lasu. To strategiczne wydarzenie zgromadziło przedstawicieli leśników oraz lokalnego samorządu, aby wspólnie podsumować minione lata i wyznaczyć cele na przyszłość.
Spotkanie oficjalnie otworzył dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. W wydarzeniu w imieniu starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza udział wziął sekretarz powiatu jarosławskiego Krzysztof Sopel.
Głównym punktem programu była wnikliwa ocena dotychczasowej gospodarki leśnej prowadzonej w latach 2017-2026 oraz - co najważniejsze - zaprezentowanie założeń nowego projektu planu, który będzie obowiązywał w latach 2027–2036. Dla powiatu jarosławskiego obecność na tej naradzie to wyraz dbałości o zrównoważony rozwój, ochronę przyrody oraz bezpieczeństwo ekologiczne mieszkańców.
W stronę jarosławskich leśników kierujemy słowa uznania za dotychczasowe zaangażowanie w dbałość o nasz wspólny ekosystem. Profesjonalne podejście do planowania kolejnych lat daje gwarancję, że bogactwo naturalne naszego powiatu zostanie zachowane dla przyszłych pokoleń.
Zdjęcia: A. Sadecki, M. Łepcio
Tekst: Dominika Kalińska