Żołnierskie ślubowanie

• Żołnierskie ślubowanie. Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg – te słowa wojskowej przysięgi zabrzmiały na jarosławskim Rynku 12 lutego. Wypowiedziało je 120 żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w jarosławskiej Kolegiacie, odprawioną przez kapelanów wojskowych – ks. kpt. Grzegorza Bechtę i ks. ppor. Grzegorza Lacha. Natomiast na płycie Rynku odbyło się uroczyste ślubowanie, błogosławieństwo, wręczenie listów gratulacyjnych żołnierzom, osiągającym najlepsze wyniki w szkoleniu oraz okolicznościowe przemówienia. W uroczystości udział wzięli m.in. dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk dypl. Zenon Brzuszko, dowódca Garnizonu Jarosław płk Dariusz Słota, wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch oraz wicestarosta Józef Szkoła.

{gallery}2016_02_15_wojsko{/gallery}