Daniel – best in show!

• Daniel – best in show!. Przez dwa dni, 12 i 13 marca, wszyscy wielbiciele psów mogli oglądać czworonożnych arystokratów podczas XLVII Krajowej Wystawy Psów Rasowych, która odbywała się na jarosławskiej hali MOSiR. Siedmiu sędziów oceniło przez weekend 666 psów 149 ras, począwszy od airedale terierów na yorkshire terierach skończywszy. W ringu stanęli też młodzi właściciele psów – rywalizowali w konkursach „Młody prezenter” oraz „Dziecko i pies”. Najważniejsze, finałowe konkurencje, rozstrzygnięto w niedzielę. Wtedy to ogłoszono najpiękniejsze psy przemyskiego Oddziału Związku Kynologicznego – I miejsce zajął kerry blue terrier Terrano z Płockiego Wzgórza, właściciel Witold Błaszczyszyn, II – sznaucer olbrzym czarny Enigma of Life Bearded Devil, właściciel Ewelina Chruścicka, III - akita amerykańska Baster Czeibo, właściciel Janusz Szylar, a IV – yorkshire terier Take my Heart Srebrne Marzenie, właściciel Sabina Hołobut. Tytuł najpiękniejszego psa wystawy (best in show) przyznano białemu maltańczykowi Danielowi Anny Skibińskiej, II miejsce przypadło sznaucerowi Enigma of Life Bearded Devil Eweliny Chruścickiej, III miejsce zajął siberian husky Master Infinity Challenge Ekateriny Protsvetovej, a na IV znalazł się owczarek australijski (typ amerykański) I’Ewbor Du Glacier Des Pandas Ewy Borkiewicz. Jednym z patronów honorowych i sponsorów wystawy był starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, który również wręczał nagrody w najważniejszych konkurencjach.

{gallery}2016_03_14_psy{/gallery}