Ćwiczenia "Maj 2018"

• Ćwiczenia "Maj 2018". W dniach 11 – 12 maja 2018r., Starosta Jarosławski we współdziałaniu z Burmistrzem Miasta Pruchnika oraz szefami służb, przeprowadził Powiatowe Ćwiczenie pod kryptonimem „MAJ 2018”z zakresu zarządzania kryzysowego i spraw obronnych. Udział w nich wzięły Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu, Ochotnicze Straże Pożarne z powiatu jarosławskiego, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, 34. batalion piechoty lekkiej 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i ratownictwo medyczne Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Służby przeprowadziły trzy różne warianty ćwiczeń: pogoń i zatrzymanie kierowcy na pruchnickim Rynku, pożar lasu oraz wypadek drogowy. Z kolei Wojska Obrony Terytorialnej zaprezentowały epizod z oddaniem strzałów i transportem rannego żołnierza.
Zdjęcie za "Ekspres Jarosławski" (fot. Ewa Kłak-Zarzecka).