Zabytkowe kościoły, dworki i bunkry w powiecie jarosławskim

• Zabytkowe kościoły, dworki i bunkry w powiecie jarosławskim. Ponad tysiąc ciekawych, ale często mało znanych miejsc w powiecie jarosławskim opisali dwaj przewodnicy beskidzcy. Zebrane informacje trafią m.in. do przewodników turystycznych, które będą promować powiat jarosławski i zachęcać do jego odwiedzania. Projekt inwentaryzacji turystyczno-krajoznawczej trwał dwa lata. Więcej szczegółów i felieton TVP3 Rzeszów TUTAJ oraz na Facebooku W ramach obecnie realizowanego projektu „Twoje miejsca - Twoje dziedzictwo. Ziemia Jarosławska - Svidnik" ma powstać strona internetowa oraz przewodnik prezentujące 85 najciekawszych, najoryginalniejszych czy najatrakcyjniejszych miejsc i obiektów powiatu jarosławskiego i Svidnika, w trzech językach: po polsku, słowacku i angielsku. Będą one pogrupowane według pięciu wirtualnych szlaków: wielokulturowego, wielkich wydarzeń historycznych, ziemiańskiego, kultury mieszczańskiej oraz dziedzictwa „zapomnianego”. – Do realizacji takiego projektu przygotowujemy się już od dłuższego czasu – tłumaczy starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – W 2017 roku uruchomiliśmy inwentaryzację turystyczno-krajoznawczą powiatu jarosławskiego, którą objęliśmy 100 miejscowości. Teraz skorzystamy z jej efektów, dołączając atrakcje niedalekiego przecież Svidnika. Strona internetowa i przewodnik to niejedyne efekty realizacji projektu. Przewidziane jest także wykonanie 85 tablic informacyjnych oraz kampania promocyjna Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 250 tys. złotych. Projekt jest współfinansowany w 85% ze  środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020, 5% dokłada budżet państwa, zaś wkład własny Powiatu Jarosławskiego to 10% całości wydatków. Źródło: TVP3 Rzeszów, własna.
Aktualności TVP3 Rzeszów

Więcej szczegółów i felieton TVP3 Rzeszów TUTAJ oraz na Facebook'u

Źródło: TVP3 Rzeszów, własna.

twoje miejsca loga