Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym Jarosław 2010

• Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym Jarosław 2010. 7 sierpnia br. odbyły się po raz pierwszy Powiatowe Mistrzostwa w "Tenisie Ziemnym Jarosław 2010". Organizatorem powyższego wydarzenia był Tadeusz Chrzan Starosta Jarosławski oraz Firma Greenpower Polska Sp. z o. o.W turnieju udział wzięło czternastu zawodników . Po wielogodzinnych zmaganiach do półfinału dotarli: I półfinał - Stanisław Gierczak, Grzegorz Szczotka, II półfinał - Sebastian Cach, Janusz Cach.W finale rozegranym w kategorii "Open Mężczyźni" zwycięstwo odniósł Grzegorz Szczotka z wynikiem 6/4, 6/4.Tenis ziemny cieszy się coraz większą popularnością. Jego początki sięgają średniowiecza, rozgrywane przez mnichów w europejskich klasztorach. W tej wersji tenisa, piłkę uderzało się dłonią . Wkrótce potem wprowadzono do użytku skórzane rękawice, te natomiast zastąpiły w XVI w. prototyp pierwszych rakiet.Tenis ziemny bardzo szybko stał się sportem olimpijskim uprawiany na wszystkich kontynentach przez ludzi w różnym wieku . W tenisa ziemnego może grać każdy, w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.