• Internetowa premiera niezwykłego dokumentu filmowego z Jarosławia z Papieżem-Polakiem i Prymasem Tysiąclecia. Z okazji 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, po raz pierwszy udostępniamy w internecie, film o zakończeniu peregrynacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po diecezji przemyskiej, w 1971 roku. W uroczystościach, które odbyły się w Jarosławiu, brali udział także ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła i prymas Polski kard. Stefan Wyszyński. Pierwsza projekcja filmu uratowanego w niezwykłych okolicznościach, miała miejsce w 2001 roku. Dziś, po blisko 50 latach, ma on szansę zostać obejrzany przez wielu, wielu więcej odbiorców. - W 2000 roku, kiedy współpracowałam z mediami, przygotowywałam materiał o sanktuariach maryjnych w Jodłówce i Tuligłowach. I wtedy ktoś dał mi starą, metalową, okrągłą kasetę, mówiąc, że "tam jest jakiś film z kardynałem Stefanem Wyszyńskim". W domu próbowałam wyjąć film z kasety, ale zaczął się kruszyć. Pojechałam więc do rzeszowskiego oddziału TVP - i udało się – odtworzyli oraz wykorzystali w swoim programie "Karty historii" – tak o historii przywrócenia tego filmu opowiada Grażyna Stopa, do niedawna pracownik Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Po raz pierwszy publicznie film został odtworzony w 2001 roku w katolickim Centrum Kultury, działającym przy parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Później trafił także do kilku szkół noszących imię kardynała S. Wyszyńskiego z terenu województwa podkarpackiego, a także Wadowic, rodzinnego miasta Jana Pawła II.