W rocznicę Cudu nad Wisłą flaga Strzelca na maszcie w Tuligłowach

  • Wydrukuj
  • Email
  • W rocznicę Cudu nad Wisłą flaga Strzelca na maszcie w Tuligłowach. Rocznicę Cudu nad Wisłą uczcili też mieszkańcy powiatu jarosławskiego. W Tuligłowach na ponad 30-metrowy maszt wciągnięto flagę z emblematem Związku Strzeleckiego Strzelec. To przypomnienie o udziale strzelców w walkach 1920 roku także tych o Lwów. Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest na stronie TUTAJ Pomysłodawcą uroczystości z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zorganizowanych w Sanktuarium Maryjnym w Tuligłowach był miejscowy kustosz ks. Mariusz Marciniec. Odbyły się one staraniem Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego, przy wsparciu samorządu powiatu jarosławskiego, na czele ze starostą jarosławskim Stanisławem Kłopotem. Wigilię Cudu nad Wisłą rozpoczęła Msza Św. sprawowana w koncelebrze, pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abp. Adama Szala. Kulminacją uroczystości było wciągnięcie na maszt, przy pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości proporca Strzeleckiego. 14 sierpnia 2020 r., wyjątkowo głośno było zaś na powiatowej strzelnicy "Anna" w Maleniskach. Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego zorganizował zawody o Odznakę Strzelecką i Puchar Starosty Jarosławskiego, we współpracy z Powiatem Jarosławskim i 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej A wszystko z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Podczas zawodów swoje umiejętności strzeleckie sprawdzili m.in. reprezentanci 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, WKU w Jarosławiu oraz Strzelcy z Jarosławia, Rzeszowa, Krakowa, Sokołowa Małopolskiego, Lubaczowa, Dębicy, Sędziszowa Małopolskiego, Przeworska, Kolbuszowej, Przemyśla i wielu innych miejscowości. Był także – i to wcale nie tylko w kategorii widza – starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Fotorelacja z zawodów dostępna jest na naszym profilu FB  TUTAJ Źródło: TVP3 Rzeszów, własna.

Rocznicę Cudu nad Wisłą uczcili też mieszkańcy powiatu jarosławskiego. W Tuligłowach na ponad 30-metrowy maszt wciągnięto flagę z emblematem Związku Strzeleckiego Strzelec. To przypomnienie o udziale strzelców w walkach 1920 roku także tych o Lwów.

Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest na stronie TUTAJ

Pomysłodawcą uroczystości z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zorganizowanych w Sanktuarium Maryjnym w Tuligłowach był miejscowy kustosz ks. Mariusz Marciniec. Odbyły się one staraniem Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego, przy wsparciu samorządu powiatu jarosławskiego, na czele ze starostą jarosławskim Stanisławem Kłopotem.

Wigilię Cudu nad Wisłą rozpoczęła Msza Św. sprawowana w koncelebrze, pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abp. Adama Szala. Kulminacją uroczystości było wciągnięcie na maszt, przy pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości proporca Strzeleckiego.

14 sierpnia 2020 r., wyjątkowo głośno było zaś na powiatowej strzelnicy "Anna" w Maleniskach. Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego zorganizował zawody o Odznakę Strzelecką i Puchar Starosty Jarosławskiego, we współpracy z Powiatem Jarosławskim i 3 Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej A wszystko z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

Podczas zawodów swoje umiejętności strzeleckie sprawdzili m.in. reprezentanci 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, WKU w Jarosławiu oraz Strzelcy z Jarosławia, Rzeszowa, Krakowa, Sokołowa Małopolskiego, Lubaczowa, Dębicy, Sędziszowa Małopolskiego, Przeworska, Kolbuszowej, Przemyśla i wielu innych miejscowości. Był także – i to wcale nie tylko w kategorii widza – starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Fotorelacja z zawodów dostępna jest na naszym profilu FB  TUTAJ

Źródło: TVP3 Rzeszów, własna.