Podkarpacka Mapa Obiektów Historyczno-Kulturalnych

• Podkarpacka Mapa Obiektów Historyczno-Kulturalnych. Wojewoda Podkarpacki zaprasza do wzięcia udziału w tworzeniu Podkarpackiej Mapy Obiektów Historyczno-Kulturalnych: muzeów, galerii, wystaw, sali pamięci, zbiorów historycznych, księgozbiorów, skansenów, pomników i innych ciekawych miejsc oraz zasobów z terenu województwa podkarpackiego. Zaproszenie skierowane jest do takich podmiotów jak: organizacje pozarządowe, szkoły, świetlice, prywatni kolekcjonerzy, organizacje młodzieżowe, harcerskie, grupy rekonstrukcyjne, Koła Gospodyń Wiejskich, jednostki OSP, domy kultury, parafie i inne związki wyznaniowe. Wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają informacje o obiektach i zbiorach nawiązujących do kultury i  historii naszego regionu, prosimy o przesłanie materiałów (opis obiektu oraz zdjęcia zgodnie ze wzorem zgłoszenia załączonym do pobrania) w wersji elektronicznej na adres mapamuzeow@rzeszow.uw.gov.pl do dnia 20 października 2020 r. Zgodnie z wytycznymi  zdjęcia należy załączyć w formacie jpg, kolory standardu RGB, rozdzielczość minimum 300 dpi (dłuższy bok nie mniejszy niż 2560 pixeli) natomiast ewentualne filmy w jakości HD+, format MPEG 4, MOV, MKV,WMV lub AVI. Inicjatywa realizowana jest w ramach Wieloletniego Programu „Niepodległa” na lata 2017-2020 i ma na celu zamieszczenie na stronie internetowej wirtualnej mapy województwa podkarpackiego, na której będą zaznaczone wszystkie miejsca, gdzie zgromadzone są różne zbiory nawiązujące do kultury i historii Polski. Dzięki możliwości stałego dodawania i aktualizowania informacji, zdjęć i filmów powstać ma wyjątkowa platforma wiedzy i promocji  Małych Ojczyzn na Podkarpaciu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 17 867 12 54.

Wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają informacje o obiektach i zbiorach nawiązujących do kultury i  historii naszego regionu, prosimy o przesłanie materiałów (opis obiektu oraz zdjęcia zgodnie ze wzorem zgłoszenia załączonym do pobrania) w wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 października 2020 r.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 17 867 12 54.

Załączniki do pobrania

formularz zgłoszeniowy.docxplik w formacie .DOCX (181 Pobrań)