Uczniowie wrócili do szkół

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczniowie wrócili do szkół. Pomimo ferii i zdalnego nauczania szkoły i placówki naszego powiatu tętnią życiem.  Od dziś, czyli 11 stycznia, rozpoczęły się bowiem egzaminy zawodowe w szkołach ponadpodstawowych powiatu jarosławskiego. Przystąpi do nich ponad 800 uczniów techników i szkół branżowych I stopnia w 60 kwalifikacjach. - Zarówno dyrektorzy szkół i placówek, jak i  nauczyciele przedmiotów zawodowych wiedzą, że egzamin zawodowy to ważny aspekt kształcenia w technikum i szkole branżowej, gdyż pomyślne jego zdanie daje uczniom, bez względu na wyniki egzaminu maturalnego, pełne kwalifikacje zawodowe i możliwość ubiegania się o pracę w danym zawodzie – tłumaczy starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Egzamin zawodowy składa się z  dwóch części: pisemnej i praktycznej. Aby zdać ten egzamin należy zdobyć co najmniej 50 procent punktów z pierwszej części oraz co najmniej 75 procent punktów możliwych do uzyskania w części praktycznej. - Organizacja sesji egzaminacyjnej to duże przedsięwzięcie logistyczne: zarówno pod względem przygotowania sprzętu i wyposażenia, jak i pod względem przygotowania pomieszczeń i kadry do jego przeprowadzenia – wyjaśnia naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych starostwa powiatowego w Jarosławiu, Marta Kurpiel. Tak więc trzymamy kciuki za naszych „zawodowców”! Życzymy im otwartych głów i pomyślności na egzaminie!

Pomimo ferii i zdalnego nauczania szkoły i placówki naszego powiatu tętnią życiem.  Od dziś, czyli 11 stycznia, rozpoczęły się bowiem egzaminy zawodowe w szkołach ponadpodstawowych powiatu jarosławskiego. Przystąpi do nich ponad 800 uczniów techników i szkół branżowych I stopnia w 60 kwalifikacjach. - Zarówno dyrektorzy szkół i placówek, jak i  nauczyciele przedmiotów zawodowych wiedzą, że egzamin zawodowy to ważny aspekt kształcenia w technikum i szkole branżowej, gdyż pomyślne jego zdanie daje uczniom, bez względu na wyniki egzaminu maturalnego, pełne kwalifikacje zawodowe i możliwość ubiegania się o pracę w danym zawodzie – tłumaczy starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Egzamin zawodowy składa się z  dwóch części: pisemnej i praktycznej. Aby zdać ten egzamin należy zdobyć co najmniej 50 procent punktów z pierwszej części oraz co najmniej 75 procent punktów możliwych do uzyskania w części praktycznej. - Organizacja sesji egzaminacyjnej to duże przedsięwzięcie logistyczne: zarówno pod względem przygotowania sprzętu i wyposażenia, jak i pod względem przygotowania pomieszczeń i kadry do jego przeprowadzenia – wyjaśnia naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych starostwa powiatowego w Jarosławiu, Marta Kurpiel.

Tak więc trzymamy kciuki za naszych „zawodowców”! Życzymy im otwartych głów i pomyślności na egzaminie!