Remont Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Remont Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę Specjalnego Ośrodka Szkolny Wychowawczego w Jarosławiu. Drugie tyle dołożył powiat jarosławski. Dzięki temu placówka przejdzie gruntowną modernizację i dostosowanie do potrzeb ponad 200 niepełnosprawnych wychowanków. Między innymi budowę windy, podjazdów i nowych sal lekcyjnych. Materiał TVP3 Rzeszów jest do obejrzenia TUTAJ Specjalny Ośrodek Szkolny Wychowawczy imienia Jana Pawła II to jedyna tego typu placówka prowadzona przez samorząd powiatu jarosławskiego. Siedzibę ma w budynku dawnych koszar austro-węgierskich. Zabytkowy obiekt - choć wielokrotnie remontowany - wciąż nie zapewnia jednak komfortu wychowankom. Najważniejszą potrzebą jest budowa windy. Wraz z budową windy w budynku wymienione zostaną wszystkie instalacje - w tym centralnego ogrzewania. Do tego okna i drzwi. Remont czeka także kilkadziesiąt sal. Zmieni się również ich dotychczasowe przeznaczenie. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną nowe klasy lekcyjne oraz pomieszczenia w internacie dla wychowanków, którzy z różnych powodów nie mogą codziennie dojeżdżać do ośrodka. Dziś jest to kilkadziesiąt osób. Jarosławski ośrodek zapewnia opiekę i edukację ponad 200 niepełnosprawnym uczniom z całego powiatu. Dlatego remont placówki jest tak ważny. To jedna z najważniejszych tegorocznych powiatowych inwestycji. Zgodnie z planem remont ośrodka ma zacząć się w czerwcu i potrwać rok. Z rządowego funduszu inwestycji lokalnych w powiecie jarosławski skorzysta w tym roku kilka samorządów. Gmina Rokietnica i Chłopice dostały na przykład pieniądze na budowę nowych sal gimnastycznych. A samorząd Pruchnika na termomodernizację jednej ze szkół. Informacja: TVP3 Rzeszów Aktualności (K. Kuchaj).
Zdj. Aktualności TVP3 Rzeszów

3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przebudowę Specjalnego Ośrodka Szkolny Wychowawczego w Jarosławiu. Drugie tyle dołożył powiat jarosławski. Dzięki temu placówka przejdzie gruntowną modernizację i dostosowanie do potrzeb ponad 200 niepełnosprawnych wychowanków. Między innymi budowę windy, podjazdów i nowych sal lekcyjnych.

Materiał TVP3 Rzeszów jest do obejrzenia TUTAJ

Specjalny Ośrodek Szkolny Wychowawczy imienia Jana Pawła II to jedyna tego typu placówka prowadzona przez samorząd powiatu jarosławskiego. Siedzibę ma w budynku dawnych koszar austro-węgierskich. Zabytkowy obiekt - choć wielokrotnie remontowany - wciąż nie zapewnia jednak komfortu wychowankom. Najważniejszą potrzebą jest budowa windy. Wraz z budową windy w budynku wymienione zostaną wszystkie instalacje - w tym centralnego ogrzewania. Do tego okna i drzwi. Remont czeka także kilkadziesiąt sal. Zmieni się również ich dotychczasowe przeznaczenie. Na pierwszym i drugim piętrze powstaną nowe klasy lekcyjne oraz pomieszczenia w internacie dla wychowanków, którzy z różnych powodów nie mogą codziennie dojeżdżać do ośrodka. Dziś jest to kilkadziesiąt osób.

Jarosławski ośrodek zapewnia opiekę i edukację ponad 200 niepełnosprawnym uczniom z całego powiatu. Dlatego remont placówki jest tak ważny. To jedna z najważniejszych tegorocznych powiatowych inwestycji. Zgodnie z planem remont ośrodka ma zacząć się w czerwcu i potrwać rok. Z rządowego funduszu inwestycji lokalnych w powiecie jarosławski skorzysta w tym roku kilka samorządów. Gmina Rokietnica i Chłopice dostały na przykład pieniądze na budowę nowych sal gimnastycznych. A samorząd Pruchnika na termomodernizację jednej ze szkół.

Informacja: TVP3 Rzeszów Aktualności (K. Kuchaj).