Nowy sprzęt dla szpitala w Jarosławiu

• Nowy sprzęt dla szpitala w Jarosławiu. Nowoczesny sprzęt dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. To między innymi echokardiograf, aparat rentgenowski oraz stacja do opisywania badań tomografem komputerowym. Będą służyły zarówno do badań chorych na covid oraz ozdrowieńców, ale też innych pacjentów placówki. 3 miliony złotych na zakup nowych urządzeń pochodziło z funduszy rządowych. Materiał TVP3 Rzeszów dostępny jest TUTAJ To najnowszej generacji aparat ultrasonograficzny, który zastąpił stare wysłużone już urządzenie. Z nową jakością pozwala na wykonywanie badań serca pacjentów - zarówno przez klatkę piersiowa jak i przełyk.Podobnie jest w przypadku tego aparatu rentgenowskiego. Jak podkreślają lekarze - to jedno z najlepszych dostępnych na rynku tego typu urządzeń. Z wieloma funkcjami.Częścią aparatu rentgenowskiego jest tzw. ramię C - znajdujące się w sali operacyjnej. Umożliwia poszerzenie wykonywanych jest w szpitalu zabiegów kardiologicznych. Już działa natomiast nowa komputerowa stacja pozwalająca lekarzom opisywać badania wykonywane tomografem komputerowym. W sumie na zakup nowych urządzeń jarosławskie centrum Opieki medycznej dostało z funduszy rządowych 3 miliony złotych. W jarosławskim centrum Opieki medycznej rocznie z diagnostyki obrazowej - czyli prześwietleń, badań tomografem i rezonansem - korzysta 50 tysięcy pacjentów. W szpitalu leczy się zaś 16 tysięcy osób. Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (K. Kuchaj).
zdjęcie ilustracyjne

Materiał TVP3 Rzeszów dostępny jest TUTAJ

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (K. Kuchaj).