Pierwszy powszechny, podkarpacki punkt szczepień w Jarosławiu.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Pierwszy powszechny, podkarpacki punkt szczepień w Jarosławiu.. Powszechne Punkty Szczepień przeciwko COVID-19. Pilotażowo w całej Polsce otwarto ich 16. Na Podkarpaciu w Jarosławiu, a dokładnie w hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ma przyśpieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień na Podkarpaciu podobne, jak kolejne już tworzone punkty, których dodatkowo będzie ponad 50. Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Od ósmej rano w hali jarosławskiego ośrodka pracują trzy zespołu szczepienne Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Każda uprawniona osoba może po wcześniejszej rejestracji i kwalifikacji już na miejscu przyjąć dawkę preparatu Moderny. Często przyśpieszając swój wcześniejszy termin w innych mniejszych punktach szczepień. Nie ma żadnej rejonizacji co znaczy, że szczepione tu będą osoby nie tylko z całego powiatu jarosławskiego, ale też okolicznych jeśli tylko zdecydują się właśnie na ten nowy na podkarpackiej mapie Narodowego Programu Szczepień punkt. W pierwszym dniu tłumów nie było, ale tylko do 11.00 zaszczepiło się niemal 150 osób. Wiele osób dzięki nowemu punktowi przyśpieszyło termin swoich szczepień przeciwko COVID-19. Omijając kolejki w małych, często zatłoczonych punktach. Do dziś w liczącym 120 tysięcy mieszkańców powiecie jarosławskim zaszczepiło się niespełna 11,5 tysiąca osób. To ciągle mało w stosunku do liczby uprawnionych. Punkt Szczepień Powszechnych ma to zmienić. Otwarcie pilotażowego punktu na Podkarpaciu to początek dalszego przyśpieszenia realizacji całego programu. Bo nowych miejsc - także tzw. powszechnych będzie więcej. Mamy na Podkarpaciu ponad 400 punktów populacyjnych, ale w tej chwili z udziałem samorządów otwierane są powszechne punkty szczepień. I takich punktów będziemy mieć na Podkarpaciu około 52. W tej chwili trwa weryfikacja kolejnych. Teraz dziennie na Podkarpaciu szczepi się po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy osób. Ta liczba jeszcze wzrośnie. Na początek w powiecie jarosławskim. Jest zapas szczepionek, niezbędny dla bezpieczeństwa dystans, który stosunkowo łatwo zachować dzięki powierzchni hali i personel medyczny. Z założeniem, że w każdej chwili można zwiększyć liczbę osób, które będą mogły się tu szczepić. Źródło: TVP3 Rzeszów, Aktualności.

Powszechne Punkty Szczepień przeciwko COVID-19. Pilotażowo w całej Polsce otwarto ich 16. Na Podkarpaciu w Jarosławiu, a dokładnie w hali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ma przyśpieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień na Podkarpaciu podobne, jak kolejne już tworzone punkty, których dodatkowo będzie ponad 50.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Od ósmej rano w hali jarosławskiego ośrodka pracują trzy zespołu szczepienne Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Każda uprawniona osoba może po wcześniejszej rejestracji i kwalifikacji już na miejscu przyjąć dawkę preparatu Moderny. Często przyśpieszając swój wcześniejszy termin w innych mniejszych punktach szczepień. Nie ma żadnej rejonizacji co znaczy, że szczepione tu będą osoby nie tylko z całego powiatu jarosławskiego, ale też okolicznych jeśli tylko zdecydują się właśnie na ten nowy na podkarpackiej mapie Narodowego Programu Szczepień punkt. W pierwszym dniu tłumów nie było, ale tylko do 11.00 zaszczepiło się niemal 150 osób. Wiele osób dzięki nowemu punktowi przyśpieszyło termin swoich szczepień przeciwko COVID-19. Omijając kolejki w małych, często zatłoczonych punktach. Do dziś w liczącym 120 tysięcy mieszkańców powiecie jarosławskim zaszczepiło się niespełna 11,5 tysiąca osób. To ciągle mało w stosunku do liczby uprawnionych. Punkt Szczepień Powszechnych ma to zmienić.

Otwarcie pilotażowego punktu na Podkarpaciu to początek dalszego przyśpieszenia realizacji całego programu. Bo nowych miejsc - także tzw. powszechnych będzie więcej. Mamy na Podkarpaciu ponad 400 punktów populacyjnych, ale w tej chwili z udziałem samorządów otwierane są powszechne punkty szczepień. I takich punktów będziemy mieć na Podkarpaciu około 52. W tej chwili trwa weryfikacja kolejnych. Teraz dziennie na Podkarpaciu szczepi się po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy osób. Ta liczba jeszcze wzrośnie. Na początek w powiecie jarosławskim. Jest zapas szczepionek, niezbędny dla bezpieczeństwa dystans, który stosunkowo łatwo zachować dzięki powierzchni hali i personel medyczny. Z założeniem, że w każdej chwili można zwiększyć liczbę osób, które będą mogły się tu szczepić.

Źródło: TVP3 Rzeszów, Aktualności.