Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet. Drugie miejsce Czarno-niebieskich!

• Wydrukuj
  • Email
  • Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet. Drugie miejsce Czarno-niebieskich!. Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet dobiegł końca. W fazie finałowej kibice mogli zobaczyć dwa niezwykle wyrównane spotkania, a przede wszystkim trzymające w napięciu końcówki. Najlepszą drużyną imprezy zostały liderki czesko-słowackiej ekstraklasy – Iuventa Michalovce, które pokonały Eurobud JKS Jarosław jedną bramką (25:26). Trzecie miejsce zajęły szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce, zwyciężczynie starcia z DHC Sokol Poruba (25:23). Mecz o 3. miejsce Suzuki Korona Handball Kielce – DHC Sokol Poruba 25:23 (12:15) Kielczanki dobrze weszły w to spotkanie (2:0), ale zawodniczki z Ostrawy szybko odrobiły stratę i w ciągu kilku minut nie tylko doprowadziły do remisu, ale także wyszły na prowadzenie (3:5). Przewagę utrzymały do końca pierwszej połowy, którą wygrały 12:15. Drużyna z Kielc drugą cześć meczu rozpoczęła od odrobienia strat (35. minuta, 16:16). Od tego momentu mecz zaczął się praktycznie od nowa. Aż do 58. minuty zespoły grały ze sobą punkt za punkt i to końcówka, w której lepiej wypadły kielczanki, wyłoniła zdobywcę trzeciego miejsca. Suzuki Korona Handball Kielce: Hibner, Chodakowska – Zygadlewicz 1, Pękala 4, Młynarska-Papaj, Gliwińska 4, Staszewska, Więckowska 9, Jasińska 5, Rosińska, Kędzior 2. DHC Sokol Poruba: Hřebejková – Kučerová 1, Ulmanova 1, Rajová 3, Polášková 6, Michalíková 2, Prašivková 2, Bestová, Salašová 1, Desortová 5, Rajová 2. Mecz o 1. miejsce Eurobud JKS Jarosław – Iuventa Michalovce Już pierwsze akcje zapowiadały zacięty bój o zwycięstwo w całym turnieju. Początkowo żadnej z drużyn nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi. Dopiero w okolicach 15. minuty czarno-niebieskie prowadziły 9:6. Liderki MOL Ligi nie pozwoliły jarosławiankom na więcej. Stopniowo zniwelowały stratę i w 24. minucie doprowadziły do remisu (12:12). Ostatnie minuty pierwszej części spotkania należały jednak do gospodyń, które zakończyły ją o dwie bramki lepsze (16:14). Utrata wysokiej skuteczności w ataku oraz świetna dyspozycja bramarki Iuventy Nairy Almeidy dały słowackiej drużynie impuls do poprawy gry. W 42. minucie przyjezdne objęły prowadzenie (19:20) i choć drużyna JKS-u do końca spotkania była słabsza o tylko jedną bramkę lub doprowadzała do remisu, nie zdołała już wyprzedzić gości. Mecz zakończył się wynikiem 25:26 na korzyść Iuventy Michalovce. Eurobud JKS Jarosław: Djurasinović, Kukharchyk – Balsam 8, Gadzina 2, Dorsz 3, Matuszczyk 5, Volovnyk 2, Nestsiaruk 2, Zimny 2, Kozimur 1, Guziewicz, Strózik, Vukcevic, Mrden. Iuventa Mihalovce: Naira, Jablonska – Bobaľ,  – Štefaniková 2, Holejová 4, Bajčiová 3, Klučková 6, Kohuch, Rebičová 2, Michalcova, Dvorščaková, Trúnková 4, Godeč 3, Abilda 2, Dulinová, Jakubikova. Nagrody indywidualne: Najlepsza bramkarka turnieju: Naira Almeida (Iuventa Mihalovce) Najlepsza lewoskrzydłowa turnieju: Livia Klučková (Iuventa Mihalovce) Najlepsza prawoskrzydłowa turnieju: Magda Balsam (Eurobud JKS Jarosław) Najlepsze rozgrywające turnieju:  Magdalena Więckowska (Suzuki Korona Handball Kielce), Valentina Nestsiaruk (Eurobud JKS Jarosław), Silvie Polášková (DHC Sokol Poruba) Najlepsza obrotowa turnieju: Ivana Godeč (Iuventa Mihalovce) Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju: Magda Balsam, 25 bramek Na podstawie Informacji prasowej organizatora (tekst, zdj - Robert Lasek): Eurobud Grupa JKS Jarosław
Na podstawie Informacji prasowej organizatora (tekst, zdj - Robert Lasek): Eurobud Grupa JKS Jarosław

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet dobiegł końca. W fazie finałowej kibice mogli zobaczyć dwa niezwykle wyrównane spotkania, a przede wszystkim trzymające w napięciu końcówki. Najlepszą drużyną imprezy zostały liderki czesko-słowackiej ekstraklasy – Iuventa Michalovce, które pokonały Eurobud JKS Jarosław jedną bramką (25:26). Trzecie miejsce zajęły szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce, zwyciężczynie starcia z DHC Sokol Poruba (25:23).

Mecz o 3. miejsce Suzuki Korona Handball Kielce – DHC Sokol Poruba 25:23 (12:15)

Kielczanki dobrze weszły w to spotkanie (2:0), ale zawodniczki z Ostrawy szybko odrobiły stratę i w ciągu kilku minut nie tylko doprowadziły do remisu, ale także wyszły na prowadzenie (3:5). Przewagę utrzymały do końca pierwszej połowy, którą wygrały 12:15.

Drużyna z Kielc drugą cześć meczu rozpoczęła od odrobienia strat (35. minuta, 16:16). Od tego momentu mecz zaczął się praktycznie od nowa. Aż do 58. minuty zespoły grały ze sobą punkt za punkt i to końcówka, w której lepiej wypadły kielczanki, wyłoniła zdobywcę trzeciego miejsca.

Suzuki Korona Handball Kielce: Hibner, Chodakowska – Zygadlewicz 1, Pękala 4, Młynarska-Papaj, Gliwińska 4, Staszewska, Więckowska 9, Jasińska 5, Rosińska, Kędzior 2.

DHC Sokol Poruba: Hřebejková – Kučerová 1, Ulmanova 1, Rajová 3, Polášková 6, Michalíková 2, Prašivková 2, Bestová, Salašová 1, Desortová 5, Rajová 2.

Mecz o 1. miejsce Eurobud JKS Jarosław – Iuventa Michalovce

Już pierwsze akcje zapowiadały zacięty bój o zwycięstwo w całym turnieju. Początkowo żadnej z drużyn nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi. Dopiero w okolicach 15. minuty czarno-niebieskie prowadziły 9:6. Liderki MOL Ligi nie pozwoliły jarosławiankom na więcej. Stopniowo zniwelowały stratę i w 24. minucie doprowadziły do remisu (12:12). Ostatnie minuty pierwszej części spotkania należały jednak do gospodyń, które zakończyły ją o dwie bramki lepsze (16:14).

Utrata wysokiej skuteczności w ataku oraz świetna dyspozycja bramarki Iuventy Nairy Almeidy dały słowackiej drużynie impuls do poprawy gry. W 42. minucie przyjezdne objęły prowadzenie (19:20) i choć drużyna JKS-u do końca spotkania była słabsza o tylko jedną bramkę lub doprowadzała do remisu, nie zdołała już wyprzedzić gości. Mecz zakończył się wynikiem 25:26 na korzyść Iuventy Michalovce.

Eurobud JKS Jarosław: Djurasinović, Kukharchyk – Balsam 8, Gadzina 2, Dorsz 3, Matuszczyk 5, Volovnyk 2, Nestsiaruk 2, Zimny 2, Kozimur 1, Guziewicz, Strózik, Vukcevic, Mrden.

Iuventa Mihalovce: Naira, Jablonska – Bobaľ,  – Štefaniková 2, Holejová 4, Bajčiová 3, Klučková 6, Kohuch, Rebičová 2, Michalcova, Dvorščaková, Trúnková 4, Godeč 3, Abilda 2, Dulinová, Jakubikova.

Nagrody indywidualne:

Najlepsza bramkarka turnieju: Naira Almeida (Iuventa Mihalovce)

Najlepsza lewoskrzydłowa turnieju: Livia Klučková (Iuventa Mihalovce)

Najlepsza prawoskrzydłowa turnieju: Magda Balsam (Eurobud JKS Jarosław)

Najlepsze rozgrywające turnieju:  Magdalena Więckowska (Suzuki Korona Handball Kielce), Valentina Nestsiaruk (Eurobud JKS Jarosław), Silvie Polášková (DHC Sokol Poruba)

Najlepsza obrotowa turnieju: Ivana Godeč (Iuventa Mihalovce)

Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju: Magda Balsam, 25 bramek