Podkarpackie muzea zapraszają uchodźców z Ukrainy. Oferują m.in. bezpłatne zwiedzanie.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Podkarpackie muzea zapraszają uchodźców z Ukrainy. Oferują m.in. bezpłatne zwiedzanie.. Podkarpackie muzea zapraszają uchodźców z Ukrainy. Bezpłatne zwiedzanie oferuje na przykład muzeum w Jarosławiu - placówka zorganizowała już także pierwsze zwiedzanie z przewodnikiem w języku ukraińskim. Z kolei do łańcuckiego zamku bilety dla uchodźców kosztują tylko złotówkę. Wszystko po to, by poza wsparciem materialnym, jakie otrzymują w naszym kraju mieli też chwilę wytchnienia. Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest TUTAJ Muzeum w Jarosławiu mieści się w renesansowej kamienicy Orsettich - jednym z najpiękniejszych budynków na Starówce. Można w nim zobaczyć dawne mieszczańskie wnętrza. Wśród eksponatów jest wiele ciekawych mebli, obrazów i bibelotów. Możliwość ich zobaczenia jest dla ukraińskich uchodźców bezpłatna. Szacuje się, że w Jarosławiu i okolicznych miejscowościach schronienie przed wojną znalazło kilkuset obywateli Ukrainy. Z myślą o nich muzeum zorganizowało pierwsze zwiedzania z przewodnikiem w języku ukraińskim. Skorzystało kilkadziesiąt osób, dlatego w planach są kolejne takie akcje. Przebywających w Polsce uchodźców z Ukrainy zaprasza także Muzeum - Zamek w Łańcucie. Dla nich bilet wstępu kosztuje tylko złotówkę. Można zwiedzić zarówno pierwsze piętro rezydencji jak i stajnie, wozownie oraz storczykarnię z kolekcją najpiękniejszych orchidei z całego świata. Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (K. Kuchaj)

Podkarpackie muzea zapraszają uchodźców z Ukrainy. Bezpłatne zwiedzanie oferuje na przykład muzeum w Jarosławiu - placówka zorganizowała już także pierwsze zwiedzanie z przewodnikiem w języku ukraińskim. Z kolei do łańcuckiego zamku bilety dla uchodźców kosztują tylko złotówkę. Wszystko po to, by poza wsparciem materialnym, jakie otrzymują w naszym kraju mieli też chwilę wytchnienia.

Relacja TVP3 Rzeszów dostępna jest TUTAJ

Muzeum w Jarosławiu mieści się w renesansowej kamienicy Orsettich - jednym z najpiękniejszych budynków na Starówce. Można w nim zobaczyć dawne mieszczańskie wnętrza. Wśród eksponatów jest wiele ciekawych mebli, obrazów i bibelotów. Możliwość ich zobaczenia jest dla ukraińskich uchodźców bezpłatna.

Szacuje się, że w Jarosławiu i okolicznych miejscowościach schronienie przed wojną znalazło kilkuset obywateli Ukrainy. Z myślą o nich muzeum zorganizowało pierwsze zwiedzania z przewodnikiem w języku ukraińskim. Skorzystało kilkadziesiąt osób, dlatego w planach są kolejne takie akcje.

Przebywających w Polsce uchodźców z Ukrainy zaprasza także Muzeum - Zamek w Łańcucie. Dla nich bilet wstępu kosztuje tylko złotówkę. Można zwiedzić zarówno pierwsze piętro rezydencji jak i stajnie, wozownie oraz storczykarnię z kolekcją najpiękniejszych orchidei z całego świata.

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów (K. Kuchaj)