• Najlepsza inicjatywa dotycząca współpracy polsko-słowackiej w ramach III sektora. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie ogłasza Konkurs dla organizacji pozarządowych na „Najlepszą Pozarządową Inicjatywę Transgraniczną”. Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn. „Systemowy Projekt Sieciowy Euroregionu Karpackiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Ideą Konkursu „Najlepsza Pozarządowa Inicjatywa Transgraniczna” jest wspieranie współpracy organizacji pozarządowych, rozwój dobrych praktyk w III sektorze w ramach obszaru Euroregionu Karpackiego. Konkurs wyłoni najlepsze, wzorcowe przykłady współpracy oraz umożliwi korzystanie z transgranicznych dobrych  praktyk. Udział w Konkursie może wziąć każda organizacja pozarządowa z województwa podkarpackiego oraz gminy Ropa z województwa małopolskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 lipca! Więcej informacji można uzyskać pod numerem 17-862-69-64  lub na www.mistia.org.pl/post oraz w siedzibie POST w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 31 p. 112.