Ferie z LoL u Banacha

• Ferie z LoL u Banacha. Przez dwa pierwsze dni ferii, 15 i 16 lutego, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu gimnazjaliści z trzech powiatów rywalizowali w Okręgowym Turnieju League of Legend. Leauge of Legend (LoL) to obok Counter Strike’a najpopularniejsza gra sportów elektronicznych. Uczy planowania, współpracy z zespołem oraz rozwija myślenie taktyczne i analityczne. Dzięki dużej liczbie przewodników i opisów w języku angielskim gracze mogą również podnieść poziom jego znajomości. Pomysł na organizację rozgrywek wyszedł od uczniów Technikum Informatycznego, którzy przekonali do współpracy cały Samorząd Uczniowski, a do objęcia patronatu technicznego Lokalną Akademię CISCO oraz katedrę informatyki przy ZSTiO. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Jarosławski, a wsparły ją firmy Komputronik i Korona. Jak przystało na e-sport, także promocja medialna i przebieg imprezy wiązały się z nowoczesnymi technologiami. Patronat medialny objęła telewizja internetowa TwojaTV, powstała strona internetowa, na której przyjmowano zgłoszenia oraz profil wydarzenia na Facebook’u. Wybrane mecze były nie tylko wyświetlane na sali dla widowni, ale i na żywo transmitowane w internecie, gdzie online oglądało je w niektórych momentach ok. 100 widzów. Turniej umożliwił uczestnikom osobiste spotkanie z wirtualnymi znajomymi z forum gry, poznanie pracowni komputerowych i sprzętu oraz oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a przede wszystkim przekonanie się, że w szkole można również dobrze się bawić, nawet podczas ferii. W turnieju wzięło udział 21 drużyn, złożonych z 5 graczy. Najlepsza okazała się drużyna Majkel Tactics z Gimnazjum nr 2 w Jarosławiu (kapitan: Kuba Czereba, drugi gracz: Kamil Dziedzic, trzeci gracz: Kuba Hardulak, czwarty gracz: Mateusz Wolański, piąty gracz: Mikołaj Wielgos), II miejsce przypadło EMFire z Gimnazjum w Wiązownicy (kapitan: Konrad Matusz, drugi gracz: Grzesiek Prymon, trzeci gracz: Paweł Galicki, czwarty gracz: Damian Sokól, piąty gracz: Daniel Błajda, rezerwowy gracz: Arek Kłak ),  III miejsce zajęli Piercing Light z Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu (kapitan: Patryk Urbanik, drugi gracz: Mikołaj Nykiel, trzeci gracz: Norbert Ciuba, czwarty gracz: Marek Utzig, piąty gracz: Maksymilian Gongola), a tuż za podium uplasowała się H3K z Gimnazjum nr 4 w Jarosławiu (kapitan: Kornel Golisz, drugi gracz: Kacper Chmura, trzeci gracz: Paweł Greń, czwarty gracz: Piotr Greń, piąty gracz: Oskar Pisarczyk). Nagrody i dyplomy e-sportowcom wręczyli naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Lucyna Paulo i dyrektor ZSTiO Adam Tomaszewski. Więcej informacji o Okręgowym Turnieju League of Legend można znaleźć na: www.zstiojar.edu.pl/~turniej oraz facebook.com/zstiofp Tekst i fot.: Andrzej Ożyło (ZSTiO)

Tekst i fot.: Andrzej Ożyło (ZSTiO)

{gallery}2016_02_19_no{/gallery}