100. rocznica urodzin Patrona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu – wyjątkowa szkolna uroczystość.

  • Wydrukuj
  • Email
  • 100. rocznica urodzin Patrona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu – wyjątkowa szkolna uroczystość.. 18 maja 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły – papieża – świętego Jana Pawła II i jest to jedna z przyczyn ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2020 rokiem Jana Pawła II. Dla uczniów i pracowników Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu jest to rok wyjątkowy – wspomnień o wyjątkowym Patronie i który jest autorytetem i wzorem do naśladowania. W szkolnych planach zamierzano radośnie świętować dzień 18 maja – jako datę urodzin Patrona. Uczniowie oraz pracownicy, mieli zamiar, po uroczystej mszy św., spotkać się na szkolnym placu by wypuścić w niebo 100 niebieskich balonów i nagrać teledysk i naszą szkolną wersję utworu poświęconemu Janowi Pawłowi II  „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Niestety, bieżąca rzeczywistość nakazująca pozostanie w domu i unikanie wzajemnych kontaktów, sprawiła, że świąteczny poniedziałek 18 maja będzie wyglądać inaczej, co nie znaczy, że będzie mniej uroczysty, radosny, świąteczny.  Postarali się o to nauczyciele: Grażyna Kotlińska oraz Barbara Magnowska-Kurzawa, które przygotowały uroczystą akademię z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość. Nasi wspaniali, zdolni i wyjątkowi uczniowie, wykorzystując swoje zdolności i talent sceniczny, z wielkim zaangażowaniem nagrali w swoich domach, tak jak potrafili najlepiej (z pomocą rodziców, rodzeństwa oraz opiekunów) materiały filmowe. Materiały te, po zmontowaniu i połączeniu w całość przyniosły efekt w postaci pierwszej w historii Ośrodka szkolnej uroczystości online zatytułowanej „Na zawsze w sercach naszych”.

18 maja 2020 roku przypada 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły – papieża – świętego Jana Pawła II i jest to jedna z przyczyn ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2020 rokiem Jana Pawła II. Dla uczniów i pracowników Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu jest to rok wyjątkowy – wspomnień o wyjątkowym Patronie i który jest autorytetem i wzorem do naśladowania. W szkolnych planach zamierzano radośnie świętować dzień 18 maja – jako datę urodzin Patrona. Uczniowie oraz pracownicy, mieli zamiar, po uroczystej mszy św., spotkać się na szkolnym placu by wypuścić w niebo 100 niebieskich balonów i nagrać teledysk i naszą szkolną wersję utworu poświęconemu Janowi Pawłowi II  „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Niestety, bieżąca rzeczywistość nakazująca pozostanie w domu i unikanie wzajemnych kontaktów, sprawiła, że świąteczny poniedziałek 18 maja będzie wyglądać inaczej, co nie znaczy, że będzie mniej uroczysty, radosny, świąteczny.  Postarali się o to nauczyciele: Grażyna Kotlińska oraz Barbara Magnowska-Kurzawa, które przygotowały uroczystą akademię z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość. Nasi wspaniali, zdolni i wyjątkowi uczniowie, wykorzystując swoje zdolności i talent sceniczny, z wielkim zaangażowaniem nagrali w swoich domach, tak jak potrafili najlepiej (z pomocą rodziców, rodzeństwa oraz opiekunów) materiały filmowe. Materiały te, po zmontowaniu i połączeniu w całość przyniosły efekt w postaci pierwszej w historii Ośrodka szkolnej uroczystości online zatytułowanej „Na zawsze w sercach naszych”.