Zakończenie projektu „Kadra na językach”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Zakończenie projektu „Kadra na językach”. 9 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, zakończyła się realizacja projektu Erasmus+ „Kadra na językach”. Projekt był adresowany do nauczycieli i pracowników administracji szkoły, a jego głównym celem było podniesienie kompetencji językowych. Pomysłodawczyni, Zofia Kulnianin, zaplanowała początek realizacji na 2019 rok i zakończenie w 2020. Na przeszkodzie stanęła jednak pandemia i pojawiła się konieczność przedłużenia realizacji projektu do grudnia 2021 roku. W lipcu uczestnicy „Kadry na językach”, po wcześniejszych kursach przygotowawczych, wyjechali do Wiednia i w tamtejszej szkole Sprachschule Aktiv uczestniczyli w intensywnych kursach języków angielskiego i niemieckiego. Pobyt w stolicy Austrii był niepowtarzalną okazją do realizacji bogatego programu kulturowego, którego elementami były: zwiedzanie miasta, wizyty w muzeach i galeriach, udział w koncertach. Wszyscy wyrażali ogromną satysfakcję z udziału w mobilności i deklarowali chęć uczestnictwa w podobnych projektach Erasmusa. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia konkretnych kursów językowych oraz dokumenty Europass Mobility.Informacja (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu

9 grudnia 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, zakończyła się realizacja projektu Erasmus+ „Kadra na językach”. Projekt był adresowany do nauczycieli i pracowników administracji szkoły, a jego głównym celem było podniesienie kompetencji językowych. Pomysłodawczyni, Zofia Kulnianin, zaplanowała początek realizacji na 2019 rok i zakończenie w 2020. Na przeszkodzie stanęła jednak pandemia i pojawiła się konieczność przedłużenia realizacji projektu do grudnia 2021 roku. W lipcu uczestnicy „Kadry na językach”, po wcześniejszych kursach przygotowawczych, wyjechali do Wiednia i w tamtejszej szkole Sprachschule Aktiv uczestniczyli w intensywnych kursach języków angielskiego i niemieckiego.

Pobyt w stolicy Austrii był niepowtarzalną okazją do realizacji bogatego programu kulturowego, którego elementami były: zwiedzanie miasta, wizyty w muzeach i galeriach, udział w koncertach. Wszyscy wyrażali ogromną satysfakcję z udziału w mobilności i deklarowali chęć uczestnictwa w podobnych projektach Erasmusa.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia konkretnych kursów językowych oraz dokumenty Europass Mobility.

fe logo

Informacja (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu