Projekt o 1 Dywizji Pancernej i jej dowódcy, gen. St. Maczku.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Projekt o 1 Dywizji Pancernej i jej dowódcy, gen. St. Maczku.. Młodzi ludzie z trzech miast: Poznania, Rzeszowa i Jarosławia (uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Jakub Kołcz, Kacper Frodyma i Bartosz Flis) startują do Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". - Wiedza historyczna w naszym życiu jest szczególnie ważna. Bez niej nie moglibyśmy wyciągać wniosków z wydarzeń ubiegłych, nawet tych z historii współczesnej. Wierzymy, że poprzez nasz projekt wielu młodych ludzi zostanie zmotywowanych do poznawania naszych dziejów poprzez samodoskonalenie się bądź samodzielne podejmowanie inicjatyw historycznych na rzecz społeczeństwa - informuje Jakub Kołcz z ZSTiO. Projekt opiera się na samodzielnym wykonaniu aplikacji mobilnej, dzięki której będzie można zorganizować miejską grę terenową. - Chcemy, współpracując z różnymi instytucjami, zachęcić społeczeństwo do poznania historii związanej z 1 Dywizją Pancerną oraz wydarzeń związanych z generałem Stanisławem Maczkiem - dodaje J. Kołcz. Gra kierowana jest przede wszystkim do uczniów podkarpackich szkół, ale także wszystkich osób zainteresowanych wydarzeniami kulturalnymi i nauką poprzez ciekawe doświadczenia. Format gry dostosowany będzie do wieku, czasu i możliwości jak największej ilości mieszkańców. Co będzie tematem gry? Dzięki aplikacji uczestnicy poznają działalność gen. Maczka, a także dowiedzą się, czym były 1 Dywizja Pancerna czy walki o Bredę. - Aplikacja już działa, jest do pobrania ze sklepu Google Play. Gra jest w pełni darmowa, do jej przejścia potrzebny jest tylko smartfon z androidem. Grę możecie przejść w Rzeszowie, trasa zajmuje około godzinę - podsumowuje Jakub Kołcz. Nazywa się "Operacja Breda". Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu; Artur Tutka.

Młodzi ludzie z trzech miast: Poznania, Rzeszowa i Jarosławia (uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Jakub Kołcz, Kacper Frodyma i Bartosz Flis) startują do Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". - Wiedza historyczna w naszym życiu jest szczególnie ważna. Bez niej nie moglibyśmy wyciągać wniosków z wydarzeń ubiegłych, nawet tych z historii współczesnej. Wierzymy, że poprzez nasz projekt wielu młodych ludzi zostanie zmotywowanych do poznawania naszych dziejów poprzez samodoskonalenie się bądź samodzielne podejmowanie inicjatyw historycznych na rzecz społeczeństwa - informuje Jakub Kołcz z ZSTiO. 

Projekt opiera się na samodzielnym wykonaniu aplikacji mobilnej, dzięki której będzie można zorganizować miejską grę terenową. - Chcemy, współpracując z różnymi instytucjami, zachęcić społeczeństwo do poznania historii związanej z 1 Dywizją Pancerną oraz wydarzeń związanych z generałem Stanisławem Maczkiem - dodaje J. Kołcz. 

Gra kierowana jest przede wszystkim do uczniów podkarpackich szkół, ale także wszystkich osób zainteresowanych wydarzeniami kulturalnymi i nauką poprzez ciekawe doświadczenia. Format gry dostosowany będzie do wieku, czasu i możliwości jak największej ilości mieszkańców. Co będzie tematem gry? Dzięki aplikacji uczestnicy poznają działalność gen. Maczka, a także dowiedzą się, czym były 1 Dywizja Pancerna czy walki o Bredę. - Aplikacja już działa, jest do pobrania ze sklepu Google Play. Gra jest w pełni darmowa, do jej przejścia potrzebny jest tylko smartfon z androidem. Grę możecie przejść w Rzeszowie, trasa zajmuje około godzinę - podsumowuje Jakub Kołcz. Nazywa się "Operacja Breda".

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu; Artur Tutka.