Cieszą sukcesy naszej młodzieży

  • Wydrukuj
  • Email
  • Cieszą sukcesy naszej młodzieży. Rok szkolny 2021/2022 dla większości uczniów naszego powiatu zakończył się 24 czerwca, kiedy to odebrali oni świadectwa promocyjne i udali się na wytęsknione wakacje. Podczas, gdy nasza młodzież wypoczywa już (lub pracuje) w różnych zakątkach Polski i Europy dyrektorzy szkół i placówek podsumowują mijający rok szkolny i wraz z radami pedagogicznymi pochylają się nad różnymi aspektami funkcjonowania swojej szkoły/placówki. Pomimo tego, że w październiku opublikuję szczegółowy raport z pracy powiatowej oświaty w roku szkolnym 2021/2022,  już teraz poprosiłam dyrektorów szkół i placówek o przesłanie materiałów dotyczących osiągnięć szkoły/placówki w mijającym roku szkolnym. Zbierając informacje o sukcesach szkoły postanowiłam nie wyznaczać dyrektorom żadnych ram, ograniczeń lub formy przekazu. To dyrektorzy subiektywnie mieli ocenić co dla danej szkoły/placówki było sukcesem, co oni uważają za ważne osiągnięcie czy znaczące wydarzenie. Materiał, który zebrałam jest bogaty, ciekawy i wskazuje na to, że w wielu szkołach i placówkach uczniowie inspirowani są do udziału w różnorodnych konkursach, olimpiadach i zawodach, a ich uzdolnienia i umiejętności są rozwijane, pogłębiane i odpowiednio promowane. Serce mi rosło, gdy czytałam informacje o tym w ilu i w jakich olimpiadach i konkursach brali udział uczniowie naszych szkół i jak daleko sięgają ich sukcesy. Zaskakujące było to, że bardzo często była to tematyka, która bardzo odbiegała od wiodących kierunków kształcenia danej szkoły, co świadczy o tym, że paleta zainteresowań i umiejętności naszych uczniów jest bardzo bogata i różnorodna. Z szacunkiem i podziwem gratuluję więc uczniom naszych powiatowych szkół, dzięki którym o Jarosławiu mówiło się w regionie, województwie i w całej Polsce. Gratuluję również ich opiekunom, promotorom i nauczycielom, którzy motywowali ich do pracy, służyli wiedzą, pomocą i wsparciem. Którzy inspirowali do działania, wyznaczali coraz wyższe i bardziej ambitne cele. W poniższym materiale przedstawiam informacje przesłane przez dyrektorów szkół i placówek. Ufam, że jest to ciekawa lektura dla tych, którzy chcą się bliżej zapoznać z sukcesami i osiągnięciami naszej powiatowej oświaty. Naczelnik Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel

Rok szkolny 2021/2022 dla większości uczniów naszego powiatu zakończył się 24 czerwca, kiedy to odebrali oni świadectwa promocyjne i udali się na wytęsknione wakacje. Podczas, gdy nasza młodzież wypoczywa już (lub pracuje) w różnych zakątkach Polski i Europy dyrektorzy szkół i placówek podsumowują mijający rok szkolny i wraz z radami pedagogicznymi pochylają się nad różnymi aspektami funkcjonowania swojej szkoły/placówki.

Pomimo tego, że w październiku opublikuję szczegółowy raport z pracy powiatowej oświaty w roku szkolnym 2021/2022,  już teraz poprosiłam dyrektorów szkół i placówek o przesłanie materiałów dotyczących osiągnięć szkoły/placówki w mijającym roku szkolnym. Zbierając informacje o sukcesach szkoły postanowiłam nie wyznaczać dyrektorom żadnych ram, ograniczeń lub formy przekazu. To dyrektorzy subiektywnie mieli ocenić co dla danej szkoły/placówki było sukcesem, co oni uważają za ważne osiągnięcie czy znaczące wydarzenie. Materiał, który zebrałam jest bogaty, ciekawy i wskazuje na to, że w wielu szkołach i placówkach uczniowie inspirowani są do udziału w różnorodnych konkursach, olimpiadach i zawodach, a ich uzdolnienia i umiejętności są rozwijane, pogłębiane i odpowiednio promowane. Serce mi rosło, gdy czytałam informacje o tym w ilu i w jakich olimpiadach i konkursach brali udział uczniowie naszych szkół i jak daleko sięgają ich sukcesy. Zaskakujące było to, że bardzo często była to tematyka, która bardzo odbiegała od wiodących kierunków kształcenia danej szkoły, co świadczy o tym, że paleta zainteresowań i umiejętności naszych uczniów jest bardzo bogata i różnorodna.                                                                                 

Z szacunkiem i podziwem gratuluję więc uczniom naszych powiatowych szkół, dzięki którym o Jarosławiu mówiło się w regionie, województwie i w całej Polsce. Gratuluję również ich opiekunom, promotorom i nauczycielom, którzy motywowali ich do pracy, służyli wiedzą, pomocą i wsparciem. Którzy inspirowali do działania, wyznaczali coraz wyższe i bardziej ambitne cele.

W poniższym materiale przedstawiam informacje przesłane przez dyrektorów szkół i placówek. Ufam, że jest to ciekawa lektura dla tych, którzy chcą się bliżej zapoznać z sukcesami i osiągnięciami naszej powiatowej oświaty.

Naczelnik Edukacji i Spraw Społecznych

Marta Kurpiel

01

02

03

04

 

06

07

08

 

09

10

11

12