Uczennice z ZSSiB laureatkami IV edycji konkursu Akademii ProtoLab

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczennice z ZSSiB laureatkami IV edycji konkursu Akademii ProtoLab. Uczennice z ZSSiB: Justyna Marcinkiewicz oraz Amelia Wojdyła zostały laureatkami IV edycji konkursu Akademii ProtoLab organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji w Rzeszowie. Konkurs polega na szukaniu innowacyjnych rozwiązań i projektów oraz wspieraniu ich w procesie tworzenia. Proces tworzenia rozwiązania rozpoczął się już we wrześniu 2022 roku w siedzibie PCI w Rzeszowie, gdzie uczennice wzięły udział w szeregu wykładów i warsztatów design thinking. Następnie, w procesie tworzenia projektu dziewczyny uczestniczyły w weekendowych wykładach o startupach, pracy w zespole, finansach i strategiach rynkowych, aby w rezultacie, w styczniu bieżącego roku, przedstawić pełną fiszkę projektową zaprezentowaną w siedzibie PCI w Rzeszowie. Justyna i Amelia są autorkami projektu „Green Pony”. Jego założeniem jest stworzenie odzieży sportowej z materiałów ekologicznych (materiały naturalne, ale także z odzysku i biodegradowalnych) przeznaczonej dla osób zajmujących się jazdą konną. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów. Rozmowę z dziewczynami na temat projektu, która odbyła się w Radiu Świat Młodych w Rzeszowie można wysłuchać klikając w poniższy link. https://radio.rzeszow.pl/audycje/green-pony-zwycieski-projekt-uczennic-jaroslawskiej-szkoly Informacja prasowa (tekst, zdj.) ZSSiB w Jarosławiu

Uczennice z ZSSiB: Justyna Marcinkiewicz oraz Amelia Wojdyła zostały laureatkami IV edycji konkursu Akademii ProtoLab organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji w Rzeszowie.

Konkurs polega na szukaniu innowacyjnych rozwiązań i projektów oraz wspieraniu ich w procesie tworzenia. Proces tworzenia rozwiązania rozpoczął się już we wrześniu 2022 roku w siedzibie PCI w Rzeszowie, gdzie uczennice wzięły udział w szeregu wykładów i warsztatów design thinking. Następnie, w procesie tworzenia projektu dziewczyny uczestniczyły w weekendowych wykładach o startupach, pracy w zespole, finansach i strategiach rynkowych, aby w rezultacie, w styczniu bieżącego roku, przedstawić pełną fiszkę projektową zaprezentowaną w siedzibie PCI w Rzeszowie.

Justyna i Amelia są autorkami projektu „Green Pony”. Jego założeniem jest stworzenie odzieży sportowej z materiałów ekologicznych (materiały naturalne, ale także z odzysku i biodegradowalnych) przeznaczonej dla osób zajmujących się jazdą konną.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Rozmowę z dziewczynami na temat projektu, która odbyła się w Radiu Świat Młodych w Rzeszowie można wysłuchać klikając w poniższy link.

https://radio.rzeszow.pl/audycje/green-pony-zwycieski-projekt-uczennic-jaroslawskiej-szkoly

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) ZSSiB w Jarosławiu