Ścieżka Huculska na Śmidowej w Chorzowie

• Ścieżka Huculska na Śmidowej w Chorzowie. 17 i 18 czerwca 2023 roku odbyła się Ścieżka Huculska na Śmidowej w Chorzowie, koło Jarosławia. To dwudniowe zawody, organizowane przez Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie. Całość poprowadził dyrektor OZHK – Marek Gibała, który nadzorował przebieg i czuwał nad organizacją. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego. W zawodach uczestniczyło około 30 ekip z 5 województw, wystawiając w 4 konkursach łącznie ok. 60 koni. W sobotę rozegrano czempionat hodowlany ogierów oraz czempionat klaczy. Trzyosobowa komisja w składzie: Andrzej Kosior, Teresa Pracuch i Jan Płocica, wybrała najpiękniejszego ogiera i najpiękniejszą klacz na płycie. W tym dniu po południu, w trudnych warunkach pogodowych rozegrano ścieżkę huculską: Kwalifikacje do Mistrzostw Polski koni huculskich. Rywalizację wygrał Konrad Pelc z Małkowic koło Przemyśla. W niedzielę odbyła się próba dzielności dla młodych koni. Na podsumowaniu zawodów wręczono trofea i nagrody z udziałem Tomasza Kotlińskiego wójta Gminy Roźwienica, sołtysa Chorzowa Marka Rogusa, radnej Gminy Roźwienica Agnieszki Motyki oraz Jana Płocicy – przedstawiciela komisji. Przygotowanie techniczne zawodów to zasługa gospodarza wydarzenia - Bogdana Malca, który po raz kolejny włożył wysiłek i serce w organizację. Bogdan Malec z rodziną prowadzi Hodowlę Konia Huculskiego i Kuca Szetlanda w Chorzowie. Współorganizatorami byli: Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chorzowie.