Mistrzyni Europy Juniorek w deblu Anna Brzyska zagra w Mistrzostwach Świata Juniorek!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Mistrzyni Europy Juniorek w deblu Anna Brzyska zagra w Mistrzostwach Świata Juniorek!. Wielkie wyróżnienie dla Anny Brzyskiej, uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i zawodniczki PKS Kolping Jarosław. Nasza tenisistka stołowa otrzymała nominację na Mistrzostwa Świata Juniorek w Słowenii.Anna Brzyska jest aktualną Mistrzynią Europy Juniorek w grze deblowej, a jej partnerką podczas lipcowych zawodów w Gliwicach (Orlen 2023 European Youth Championships) była Zuzanna Wielgos z rzeszowskiej Politechniki.18-letnia Anna Brzyska zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata Juniorek z listy rezerwowej. To oznacza, że ponownie w deblu w Novej Goricy zagra ze swoją rówieśniczką Zuzanną Wielgos. Turniej w Słowenii odbędzie się od 26 listopada do 3 grudnia.Wcześniej w tym roku Anna Brzyska świetnie spisała się podczas kwietniowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy (U-21) w Sarajewie. Wywalczyła brązowy medal w mikście z Miłoszem Redzimskim, zaś do ćwierćfinałów dotarła w singlu, a także deblu z Zuzanną Wielgos. Wkrótce dowiemy się również, czy w MŚJ tenisistka stołowa z Jarosławia ponownie wystąpi w grze mieszanej z Miłoszem Redzimskim. Mistrzowski weekend Oxynetu Jarosław To będzie iście mistrzowski, ostatni październikowy weekend KSTS Oxynet Jarosław w Lotto Superlidze. Podopieczni trenera-menedżera Kamila Dziukiewicza zagrają z uczestnikami Ligi Mistrzów. - W sobotę 28 października spotkamy się w Grodzisku Mazowieckim z Dartomem Bogorią, a w niedzielę 29 października w Działdowie z Dekorglassem – mówi Kamil Dziukiewicz, prezes klubu z Jarosławia.Obydwa mecze rozpoczną się o g. 16:00.Nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski w 2018 i 2020 roku, a w ostatnich latach po tytuł sięgały także zespoły z Grodziska Mazowieckiego (2019, 2022, 2023) i Działdowa (2021). - Pierwotnie mieliśmy rywalizować z Dartomem Bogorią 27 października w Jarosławiu. Zdecydowaliśmy jednak, że z Mistrzem i Wicemistrze Polski zagramy na wyjazdach dzień po dniu. Do rewanżów dojdzie w Grupie Mistrzowskiej w Jarosławiu – przyznał Kamil Dziukiewicz. W listopadzie KSTS Oxynet czeka rywalizacja z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu Lotto Superligi – 17.11 w Hali MOSiR w Jarosławiu z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i 19.11 na wyjeździe z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz Anna Brzyska z SMS Jarosław zagra w Ekstraklasie w Nadarzynie 18-letnia Anna Brzyska, uczennica jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka Parafialnego Klubu Sportowego Kolping, w nowym sezonie Ekstraklasy zagra w MUKS Start Nadarzyn.W składzie drużyny z Mazowsza są m.in. była brązowa medalistka Mistrzostw Europy w singlu Katarzyna Grzybowska-Franc i obecna reprezentantka seniorskiej kadry Paulina Krzysiek, a także Japonka Reina Aso i Chinka Mang Jaqui.Anna Brzyska i jej koleżanki klubowe pierwszy mecz rozegrały w niedzielę 8 października w Nadarzynie, pokonując Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:2. W tym spotkaniu jeszcze nie zadebiutowała nasza pingpongistka.W poprzednim sezonie jarosławianka Anna Brzyska, medalistka ME w młodszych kategoriach wiekowych, występowała w Ekstraklasie w KU AZS ANS Łomża. Jej bilans w singlu to 6 wygranych i 8 porażek.Natomiast w ekstraklasowych rozgrywkach 2021/22 reprezentowała Akademię Zamojską Zamość – 11 zwycięstw i 15 przegranych. W najwyższej klasie rozgrywkowej – Lotto Superlidze – Jarosław reprezentuje prowadzony przez Kamila Dziukiewicza KSTS Oxynet. W kadrze zespołu są m.in. uczniowie SMS Jarosław Alan Kulczycki i Szymon Brud. Uczniowie SMS Jarosław w czołówce rankingu europejskiego Anna Brzyska i Alan Kulczycki, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, plasują się w czołówce rankingu europejskiego (ETTU) w tenisie stołowym.W juniorkach do lat 19 Anna Brzyska zajmuje 5 miejsce, tuż za Zuzanną Wielgos. Liderką jest Rumunka Elena Zaharia. W kategorii U-17 Alan Kulczycki sklasyfikowany jest na 13 lokacie.W rankingu młodzieżowym Anna Brzyska jest 14. Liderką jest Francuzka Prithika Pavade, która wyprzedza Chorwatkę Hanę Arapović i swoją rodaczkę Francuzkę Camille Lutz. Zhmudenko przegrał z Angelakisem w Sztokholmie Do meczu obecnego (Yaroslav Zhmudenko) z byłym (Konstantinos Angelakis) zawodnikiem Oxynetu Jarosław doszło w 1/32 finału turnieju WTT Feeder w Sztokholmie. Grek okazał się lepszy.35-letni Ukrainiec Zhmudenko drugi sezon występuje w barwach klubu prowadzonego przez Kamila Dziukiewicza. Z kolei 26-letni Grek Kostas Angelakis występował w zespole z Jarosławia w sezonie 2021/22.Środowe spotkanie zakończyło się porażką Yaroslava Zhmudenko 1:3 (-8, 5, -9, -9).Yaroslav Zhmudenko zaczął przygodę z polską superligą od Olimpii-Unii, w której grał w sezonie 2015/16. Z kolei Kostas Angelakis w rozgrywkach 2021-21 występował w Akademii Zamojskiej, a dziś jest zawodnikiem Olimpii-Unii.Grek Angelakis przebijał się przez kwalifikacje w Szwecji. Pokonał dwóch rywali, w tym Czecha Tomasa Koldasa 3:2. Pingponiści KSTS Oxynet w Omanie i Turcji Kolejne, dalekie starty międzynarodowe czekają tenisistów stołowych KSTS Oxynet Jarosław. Będą rywalizować w Muscat (Oman) i Antalyi (Turcja).WTT Contender Muscat w Omanie potrwa od 8 do 14 października, a zgłoszeni są do niego trzej zawodnicy klubu prowadzonego przez Kamila Dziukiewicza: Nigeryjczyk z portugalskim paszportem Quadri Aruna, Chorwat Andrej Gacina i Słowak Lubomir Pistej.Quadri Aruna jest wśród rozstawionych, zaś w eliminacjach rywalizować będą europejscy pingpongiści Oxynetu.Trójka graczy jarosławskiej drużyny wystąpi także w dniach 16-22 października w WTT Contender w Antalyi.W Turcji zagrają: Quadri Aruna, Andrej Gacina i Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko. Na ten sezon Lotto Superligi prezes-menedżer Kamil Dziukiewicz zakontraktował kilku nowych tenisistów stołowych, a zadebiutowali już: Quadri Aruna, Andrej Gacina, Lubomir Pistej i Japończyk Yuto Kizukuri. Razem z nimi grają Alan Kulczycki i Yaroslav Zhmudenko. Informacja prasowa (tekst, zdj.) Oxynet Jarosław
  • Galeria

Wielkie wyróżnienie dla Anny Brzyskiej, uczennicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i zawodniczki PKS Kolping Jarosław.

Nasza tenisistka stołowa otrzymała nominację na Mistrzostwa Świata Juniorek w Słowenii.Anna Brzyska jest aktualną Mistrzynią Europy Juniorek w grze deblowej, a jej partnerką podczas lipcowych zawodów w Gliwicach (Orlen 2023 European Youth Championships) była Zuzanna Wielgos z rzeszowskiej Politechniki.18-letnia Anna Brzyska zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata Juniorek z listy rezerwowej. To oznacza, że ponownie w deblu w Novej Goricy zagra ze swoją rówieśniczką Zuzanną Wielgos. Turniej w Słowenii odbędzie się od 26 listopada do 3 grudnia.Wcześniej w tym roku Anna Brzyska świetnie spisała się podczas kwietniowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy (U-21) w Sarajewie. Wywalczyła brązowy medal w mikście z Miłoszem Redzimskim, zaś do ćwierćfinałów dotarła w singlu, a także deblu z Zuzanną Wielgos. Wkrótce dowiemy się również, czy w MŚJ tenisistka stołowa z Jarosławia ponownie wystąpi w grze mieszanej z Miłoszem Redzimskim.

 


Mistrzowski weekend Oxynetu Jarosław


To będzie iście mistrzowski, ostatni październikowy weekend KSTS Oxynet Jarosław w Lotto Superlidze. Podopieczni trenera-menedżera Kamila Dziukiewicza zagrają z uczestnikami Ligi Mistrzów.

- W sobotę 28 października spotkamy się w Grodzisku Mazowieckim z Dartomem Bogorią, a w niedzielę 29 października w Działdowie z Dekorglassem – mówi Kamil Dziukiewicz, prezes klubu z Jarosławia.Obydwa mecze rozpoczną się o g. 16:00.Nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski w 2018 i 2020 roku, a w ostatnich latach po tytuł sięgały także zespoły z Grodziska Mazowieckiego (2019, 2022, 2023) i Działdowa (2021).

- Pierwotnie mieliśmy rywalizować z Dartomem Bogorią 27 października w Jarosławiu. Zdecydowaliśmy jednak, że z Mistrzem i Wicemistrze Polski zagramy na wyjazdach dzień po dniu. Do rewanżów dojdzie w Grupie Mistrzowskiej w Jarosławiu – przyznał Kamil Dziukiewicz.

W listopadzie KSTS Oxynet czeka rywalizacja z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu Lotto Superligi – 17.11 w Hali MOSiR w Jarosławiu z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i 19.11 na wyjeździe z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz

 

Anna Brzyska z SMS Jarosław zagra w Ekstraklasie w Nadarzynie


18-letnia Anna Brzyska, uczennica jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i zawodniczka Parafialnego Klubu Sportowego Kolping, w nowym sezonie Ekstraklasy zagra w MUKS Start Nadarzyn.W składzie drużyny z Mazowsza są m.in. była brązowa medalistka Mistrzostw Europy w singlu Katarzyna Grzybowska-Franc i obecna reprezentantka seniorskiej kadry Paulina Krzysiek, a także Japonka Reina Aso i Chinka Mang Jaqui.Anna Brzyska i jej koleżanki klubowe pierwszy mecz rozegrały w niedzielę 8 października w Nadarzynie, pokonując Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:2. W tym spotkaniu jeszcze nie zadebiutowała nasza pingpongistka.W poprzednim sezonie jarosławianka Anna Brzyska, medalistka ME w młodszych kategoriach wiekowych, występowała w Ekstraklasie w KU AZS ANS Łomża. Jej bilans w singlu to 6 wygranych i 8 porażek.Natomiast w ekstraklasowych rozgrywkach 2021/22 reprezentowała Akademię Zamojską Zamość – 11 zwycięstw i 15 przegranych.

W najwyższej klasie rozgrywkowej – Lotto Superlidze – Jarosław reprezentuje prowadzony przez Kamila Dziukiewicza KSTS Oxynet. W kadrze zespołu są m.in. uczniowie SMS Jarosław Alan Kulczycki i Szymon Brud.

 

Uczniowie SMS Jarosław w czołówce rankingu europejskiego

Anna Brzyska i Alan Kulczycki, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, plasują się w czołówce rankingu europejskiego (ETTU) w tenisie stołowym.W juniorkach do lat 19 Anna Brzyska zajmuje 5 miejsce, tuż za Zuzanną Wielgos. Liderką jest Rumunka Elena Zaharia. W kategorii U-17 Alan Kulczycki sklasyfikowany jest na 13 lokacie.W rankingu młodzieżowym Anna Brzyska jest 14. Liderką jest Francuzka Prithika Pavade, która wyprzedza Chorwatkę Hanę Arapović i swoją rodaczkę Francuzkę Camille Lutz.

 

Zhmudenko przegrał z Angelakisem w Sztokholmie

Do meczu obecnego (Yaroslav Zhmudenko) z byłym (Konstantinos Angelakis) zawodnikiem Oxynetu Jarosław doszło w 1/32 finału turnieju WTT Feeder w Sztokholmie. Grek okazał się lepszy.35-letni Ukrainiec Zhmudenko drugi sezon występuje w barwach klubu prowadzonego przez Kamila Dziukiewicza. Z kolei 26-letni Grek Kostas Angelakis występował w zespole z Jarosławia w sezonie 2021/22.Środowe spotkanie zakończyło się porażką Yaroslava Zhmudenko 1:3 (-8, 5, -9, -9).Yaroslav Zhmudenko zaczął przygodę z polską superligą od Olimpii-Unii, w której grał w sezonie 2015/16. Z kolei Kostas Angelakis w rozgrywkach 2021-21 występował w Akademii Zamojskiej, a dziś jest zawodnikiem Olimpii-Unii.Grek Angelakis przebijał się przez kwalifikacje w Szwecji. Pokonał dwóch rywali, w tym Czecha Tomasa Koldasa 3:2.

 

Pingponiści KSTS Oxynet w Omanie i Turcji

Kolejne, dalekie starty międzynarodowe czekają tenisistów stołowych KSTS Oxynet Jarosław. Będą rywalizować w Muscat (Oman) i Antalyi (Turcja).WTT Contender Muscat w Omanie potrwa od 8 do 14 października, a zgłoszeni są do niego trzej zawodnicy klubu prowadzonego przez Kamila Dziukiewicza: Nigeryjczyk z portugalskim paszportem Quadri Aruna, Chorwat Andrej Gacina i Słowak Lubomir Pistej.Quadri Aruna jest wśród rozstawionych, zaś w eliminacjach rywalizować będą europejscy pingpongiści Oxynetu.Trójka graczy jarosławskiej drużyny wystąpi także w dniach 16-22 października w WTT Contender w Antalyi.W Turcji zagrają: Quadri Aruna, Andrej Gacina i Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko.

Na ten sezon Lotto Superligi prezes-menedżer Kamil Dziukiewicz zakontraktował kilku nowych tenisistów stołowych, a zadebiutowali już: Quadri Aruna, Andrej Gacina, Lubomir Pistej i Japończyk Yuto Kizukuri. Razem z nimi grają Alan Kulczycki i Yaroslav Zhmudenko.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) Oxynet Jarosław