Środowym popołudniem (24 bm.), w sali widowiskowej Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbyło się uroczyste, miejskie zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Wydarzenie zostało zorganizowane przez burmistrza miasta Jarosławia Marcina Nazarewicza.
Uroczystość miejskiego zakończenia roku rozpoczął występ uczennic Szkoły Podstawowej nr 6 im. ks. Piotra Skargi – Nadii Bojarskiej i Zofii Nowak. Młode artystki zachwyciły publiczność swoją interpretacją utworu „Drogi Proste”.
W uroczystości udział wzięli m.in.: w imieniu podkarpackiej kurator oświaty dyrektor przemyskiej delegatury Kuratorium Oświaty Tomasz Dziumak, burmistrz miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia Piotr Kozak, zastępca burmistrza Magdalena Lehnart, radni miejscy, przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec, naczelnik Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Monika Maziarz, naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Ewa Leniar, a także dyrektorzy jarosławskich instytucji i placówek, dyrektorzy jarosławskich szkół oraz wyróżnionych uczniów wraz z rodzicami.
Swoją obecnością zaszczycił również starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz, dla którego dzisiejsza uroczystość miała także prywatny, niesamowicie ważny wymiar. Włodarz oklaskiwał sukcesy uczniów jarosławskich podstawówek również jako tato. Blanka Dziukiewicz, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu a prywatnie córka starosty została bowiem wyróżniona za uzyskanie najwyższej średniej ocen w mijającym roku szkolnym.
Uroczystość była okazją do podsumowania mijającego roku szkolnego, podziękowań za całoroczną pracę oraz wyróżnienia uczniów osiągających szczególne sukcesy w nauce i działalności szkolnej.
Edukacja to proces, który nie kończy się wraz z ostatnim dzwonkiem. Życzymy Wam, aby ten letni odpoczynek stał się inspiracją do dalszego poszerzania horyzontów.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów i wyróżnionych uczniów! Wasza ciężka praca, zaangażowanie i systematyczność przyniosły wspaniałe efekty, z których możecie być naprawdę dumni.
Życzymy Wam bezpiecznych, radosnych i fascynujących wakacji. Niech nadchodzące miesiące będą czasem zasłużonego wytchnienia, ale i przestrzenią do odkrywania nowych pasji. Do zobaczenia we wrześniu – gotowi na pisanie kolejnych pięknych rozdziałów naszej edukacyjnej podróży!
tekst, zdjęcia: Patrycja Strawa-Buryło


