Płuca naszego regionu w centrum uwagi

  • Wydrukuj
  • Email
  • Płuca naszego regionu w centrum uwagi. W siedzibie Nadleśnictwa Jarosław odbyła się wczoraj (24 bm.) narada projektu Planu Urządzenia Lasu. To strategiczne wydarzenie zgromadziło przedstawicieli leśników oraz lokalnego samorządu, aby wspólnie podsumować minione lata i wyznaczyć cele na przyszłość. Spotkanie oficjalnie otworzył dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. W wydarzeniu w imieniu starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza udział wziął sekretarz powiatu jarosławskiego Krzysztof Sopel. Głównym punktem programu była wnikliwa ocena dotychczasowej gospodarki leśnej prowadzonej w latach 2017-2026 oraz - co najważniejsze - zaprezentowanie założeń nowego projektu planu, który będzie obowiązywał w latach 2027–2036. Dla powiatu jarosławskiego obecność na tej naradzie to wyraz dbałości o zrównoważony rozwój, ochronę przyrody oraz bezpieczeństwo ekologiczne mieszkańców. W stronę jarosławskich leśników kierujemy słowa uznania za dotychczasowe zaangażowanie w dbałość o nasz wspólny ekosystem. Profesjonalne podejście do planowania kolejnych lat daje gwarancję, że bogactwo naturalne naszego powiatu zostanie zachowane dla przyszłych pokoleń. Zdjęcia: A. Sadecki, M. Łepcio Tekst: Dominika Kalińska
  • Galeria

W siedzibie Nadleśnictwa Jarosław odbyła się wczoraj (24 bm.) narada projektu Planu Urządzenia Lasu. To strategiczne wydarzenie zgromadziło przedstawicieli leśników oraz lokalnego samorządu, aby wspólnie podsumować minione lata i wyznaczyć cele na przyszłość.

Spotkanie oficjalnie otworzył dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. W wydarzeniu w imieniu starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza udział wziął sekretarz powiatu jarosławskiego Krzysztof Sopel.

Głównym punktem programu była wnikliwa ocena dotychczasowej gospodarki leśnej prowadzonej w latach 2017-2026 oraz - co najważniejsze - zaprezentowanie założeń nowego projektu planu, który będzie obowiązywał w latach 2027–2036. Dla powiatu jarosławskiego obecność na tej naradzie to wyraz dbałości o zrównoważony rozwój, ochronę przyrody oraz bezpieczeństwo ekologiczne mieszkańców.

W stronę jarosławskich leśników kierujemy słowa uznania za dotychczasowe zaangażowanie w dbałość o nasz wspólny ekosystem. Profesjonalne podejście do planowania kolejnych lat daje gwarancję, że bogactwo naturalne naszego powiatu zostanie zachowane dla przyszłych pokoleń.

 

Zdjęcia: A. Sadecki, M. Łepcio

Tekst: Dominika Kalińska