Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla starosty Kamila Dziukiewicza oraz Zarządu Powiatu Jarosławskiego!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla starosty Kamila Dziukiewicza oraz Zarządu Powiatu Jarosławskiego!. Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla starosty Kamila Dziukiewicza oraz Zarządu Powiatu Jarosławskiego! Czerwiec jest szczególnym czasem w działalności samorządu - to właśnie w tym miesiącu następuje podsumowanie pracy starosty i zarządu przez radnych. Zgodnie z przepisami, do 30 czerwca roku następującego po roku budżetowym, rada zobowiązana jest podjąć uchwałę w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium zarządowi powiatu… Pierwsza część dzisiejszej sesji obejmowała debatę nad raportem o stanie powiatu jarosławskiego, który przedstawił starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz. – 2025 r. był drugim rokiem działalności Rady Powiatu Jarosławskiego VII kadencji. Minione dwanaście miesięcy po raz kolejny pokazało, że największym kapitałem powiatu jarosławskiego są właśnie ludzie – radni, samorządowcy, przedstawiciele organizacji społecznych oraz nasi mieszkańcy. Państwa aktywność, pomysły, życzliwość i gotowość do współpracy sprawiają, że możemy realizować ambitne cele i budować samorząd oparty na partnerstwie i wzajemnym szacunku – rozpoczął włodarz powiatu. W raporcie zostały przedstawione najważniejsze inwestycje, jak chociażby Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie elektroniki, boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych czy remont niegdysiejszej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego. Starosta przypomniał, że w dokumencie znalazły się także informacje o najważniejszych działaniach z zakresu edukacji, rekrutacji do szkół średnich, programach stypendialnych, a także zrealizowanych pracach inwestycyjnych na mapie dróg powiatowych, najważniejszych wydarzeniach kulturalnych jak – dożynki i festiwale, a także – niezwykle istotne zagadnienia z zakresu polityki społecznej i rynku pracy. W czasie dyskusji nad raportem, radni powiatu pozytywnie ocenili dwuletnią działalność starosty i zarządu, podkreślając, że w tym czasie rada powiatu pracowała w atmosferze współpracy, wzajemnego szacunku i otwartości na wszelkie – nawet trudne – rozmowy. Podkreślano, iż przedstawiony raport, będący swoistą fotografią powiatu jarosławskiego, skupił na swoich stronach zeszłoroczne inwestycje, które były (i są) bardzo ważne dla mieszkańców naszego powiatu.  Po zamknięciu debaty, radni, na drodze uchwały, jednomyślnie udzielili zarządowi wotum zaufania, następnie przystąpili do procedury podjęcia absolutorium dla zarządu z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Procedura absolutoryjna obejmuje kilka etapów… Po przedstawieniu sprawozdania z wykonania budżetu oraz sprawozdania finansowego powiatu jarosławskiego za 2025 rok, wraz z informacją o stanie mienia powiatu jarosławskiego, a także pozytywnych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie i Komisji Rewizyjnej dotyczących omawianych sprawozdań, następuje dyskusja, po której radni zatwierdzają w uchwale powyższe sprawozdania. Z wnioskiem o przyznanie absolutorium Zarządowi Powiatu Jarosławskiego zwrócił się, zgodnie z ustawowymi procedurami, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jerzy Batycki. Potem odczytano pozytywną opinię (w sprawie owego wniosku) Regionalnej Izby Obrachunkowej. Po przedstawieniu opinii nastąpił kluczowy moment czwartkowej sesji – radni jednomyślnie przyznali absolutorium dla Zarządu Powiatu Jarosławskiego z tytułu wykonania budżetu za rok 2025! Serdecznie gratulujemy! Zdjęcia: Patrycja Strawa - Buryło
  • Galeria

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla starosty Kamila Dziukiewicza oraz Zarządu Powiatu Jarosławskiego!

Czerwiec jest szczególnym czasem w działalności samorządu - to właśnie w tym miesiącu następuje podsumowanie pracy starosty i zarządu przez radnych. Zgodnie z przepisami, do 30 czerwca roku następującego po roku budżetowym, rada zobowiązana jest podjąć uchwałę w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium zarządowi powiatu…

Pierwsza część dzisiejszej sesji obejmowała debatę nad raportem o stanie powiatu jarosławskiego, który przedstawił starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz.

– 2025 r. był drugim rokiem działalności Rady Powiatu Jarosławskiego VII kadencji. Minione dwanaście miesięcy po raz kolejny pokazało, że największym kapitałem powiatu jarosławskiego są właśnie ludzie – radni, samorządowcy, przedstawiciele organizacji społecznych oraz nasi mieszkańcy. Państwa aktywność, pomysły, życzliwość i gotowość do współpracy sprawiają, że możemy realizować ambitne cele i budować samorząd oparty na partnerstwie i wzajemnym szacunku – rozpoczął włodarz powiatu.

W raporcie zostały przedstawione najważniejsze inwestycje, jak chociażby Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie elektroniki, boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych czy remont niegdysiejszej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego. Starosta przypomniał, że w dokumencie znalazły się także informacje o najważniejszych działaniach z zakresu edukacji, rekrutacji do szkół średnich, programach stypendialnych, a także zrealizowanych pracach inwestycyjnych na mapie dróg powiatowych, najważniejszych wydarzeniach kulturalnych jak – dożynki i festiwale, a także – niezwykle istotne zagadnienia z zakresu polityki społecznej i rynku pracy.

W czasie dyskusji nad raportem, radni powiatu pozytywnie ocenili dwuletnią działalność starosty i zarządu, podkreślając, że w tym czasie rada powiatu pracowała w atmosferze współpracy, wzajemnego szacunku i otwartości na wszelkie – nawet trudne – rozmowy. Podkreślano, iż przedstawiony raport, będący swoistą fotografią powiatu jarosławskiego, skupił na swoich stronach zeszłoroczne inwestycje, które były (i są) bardzo ważne dla mieszkańców naszego powiatu.  Po zamknięciu debaty, radni, na drodze uchwały, jednomyślnie udzielili zarządowi wotum zaufania, następnie przystąpili do procedury podjęcia absolutorium dla zarządu z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.

Procedura absolutoryjna obejmuje kilka etapów… Po przedstawieniu sprawozdania z wykonania budżetu oraz sprawozdania finansowego powiatu jarosławskiego za 2025 rok, wraz z informacją o stanie mienia powiatu jarosławskiego, a także pozytywnych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie i Komisji Rewizyjnej dotyczących omawianych sprawozdań, następuje dyskusja, po której radni zatwierdzają w uchwale powyższe sprawozdania.

Z wnioskiem o przyznanie absolutorium Zarządowi Powiatu Jarosławskiego zwrócił się, zgodnie z ustawowymi procedurami, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jerzy Batycki. Potem odczytano pozytywną opinię (w sprawie owego wniosku) Regionalnej Izby Obrachunkowej. Po przedstawieniu opinii nastąpił kluczowy moment czwartkowej sesji – radni jednomyślnie przyznali absolutorium dla Zarządu Powiatu Jarosławskiego z tytułu wykonania budżetu za rok 2025!

Serdecznie gratulujemy!

 

Zdjęcia: Patrycja Strawa - Buryło