Uroczystości Katyńsko-Smoleńskie

• Uroczystości Katyńsko-Smoleńskie. W 77. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 7 lat po katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, pamięć tych wydarzeń jest ciągle żywa wśród mieszkańców Jarosławia i Ziemi Jarosławskiej. Uroczystości Katyńsko-Smoleńskie odbyły się 7 kwietnia w kościele pw. Chrystusa Króla oraz pod pomnikiem poświęconym tamtym wydarzeniom. Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. abp Adam Szal, Metropolita Przemyski, w koncelebrze jarosławskich księży. Nabożeństwo poprzedził patriotyczny program słowno-muzyczny, zaś po nim goście – w tym m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, urzędów, różnorodnych organizacji oraz młodzież i mieszkańcy miasta i okolic mieli okazję do wysłuchania Apelu Pamięci oraz złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Katynia i katastrofy samolotu śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP. Uroczystości zorganizowała Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich oraz archiprezbiter jarosławski, ks. Andrzej Surowiec. Zdj. R. Pęcak/14 das - dziękujemy!

Zdj. R. Pęcak/14 das - dziękujemy!