Gdy nas zabraknie...

  • Wydrukuj
  • Email
  • Gdy nas zabraknie.... Wspólnie z naszymi partnerami - Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie z dr. Dariuszem Iwaneczko na czele, któremu dziękuję za jego przychylność oraz pomysłodawcami, czyli Zespołem Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu i Przemyskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” – 2 maja 2017 r. zrealizowaliśmy spektakl poświęcony pamięci uczniów Państwowej Szkoły Budowlanej w Jarosławiu, aresztowanych przez gestapo w maju 1940 roku i wywiezionych do Auschwitz, gdzie byli pierwszymi więźniami. Ta historia jeszcze jest osadzona w pamięci mieszkańców Jarosławia i całego powiatu. Niestety, ostatni świadkowie umierają i najwyższy czas przekazać pałeczkę tożsamości narodowej młodemu pokoleniu. Trzeba znać historię i jasno powiedzieć, że nie było „polskich obozów koncentracyjnych”, że nie było Obozu Oświęcim tylko niemiecki KL Auschwitz. Widowisko swoim patronatem objął Andrzej Duda, Prezydent RP, co jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Cieszy mnie, że tak licznie przybyli na nie mieszkańcy Jarosławia i całego powiatu, z b. więźniami niemieckich obozów koncentracyjnych i ich rodzinami na czele. Słowa szczególnego uznania kieruję przy okazji do uczniów, młodych ludzi, bez zaangażowania których ten pomysł nie doszedłby do skutku oraz dyrekcji szkoły i nauczycieli, a w szczególności pań Katarzyny Kiper-Wacek i Iwony Zelwach. Wyrazy uznania i podziękowań należą się również PGE Polskiej Grupie Energetycznej, mecenasowi widowiska. Nie mogę też nie wspomnieć o zaangażowaniu służb mundurowych i Wojska Polskiego, mediów - w tym naszych patronów medialnych - oraz wielu osób, instytucji, urzędów, stowarzyszeń, którym również dziękuję za ich nieocenioną pomoc w realizacji tego wydarzenia. Tadeusz Chrzan, Starosta Jarosławski View the embedded image gallery online at: https://www.powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/3621-gdy-nas-zabraknie#sigProId293c7b6cdb

Wspólnie z naszymi partnerami - Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie z dr. Dariuszem Iwaneczko na czele, któremu dziękuję za jego przychylność oraz pomysłodawcami, czyli Zespołem Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu i Przemyskim Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” – 2 maja 2017 r. zrealizowaliśmy spektakl poświęcony pamięci uczniów Państwowej Szkoły Budowlanej w Jarosławiu, aresztowanych przez gestapo w maju 1940 roku i wywiezionych do Auschwitz, gdzie byli pierwszymi więźniami. Ta historia jeszcze jest osadzona w pamięci mieszkańców Jarosławia i całego powiatu. Niestety, ostatni świadkowie umierają i najwyższy czas przekazać pałeczkę tożsamości narodowej młodemu pokoleniu. Trzeba znać historię i jasno powiedzieć, że nie było „polskich obozów koncentracyjnych”, że nie było Obozu Oświęcim tylko niemiecki KL Auschwitz.

Widowisko swoim patronatem objął Andrzej Duda, Prezydent RP, co jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Cieszy mnie, że tak licznie przybyli na nie mieszkańcy Jarosławia i całego powiatu, z b. więźniami niemieckich obozów koncentracyjnych i ich rodzinami na czele. Słowa szczególnego uznania kieruję przy okazji do uczniów, młodych ludzi, bez zaangażowania których ten pomysł nie doszedłby do skutku oraz dyrekcji szkoły i nauczycieli, a w szczególności pań Katarzyny Kiper-Wacek i Iwony Zelwach.

Wyrazy uznania i podziękowań należą się również PGE Polskiej Grupie Energetycznej, mecenasowi widowiska. Nie mogę też nie wspomnieć o zaangażowaniu służb mundurowych i Wojska Polskiego, mediów - w tym naszych patronów medialnych - oraz wielu osób, instytucji, urzędów, stowarzyszeń, którym również dziękuję za ich nieocenioną pomoc w realizacji tego wydarzenia.

Tadeusz Chrzan, Starosta Jarosławski