W podziękowaniu za plony

  • Wydrukuj
  • Email
  • W podziękowaniu za plony. Rozpoczął się czas dożynek, podziękowania za tegoroczne plony. Wśród wielu miejscowości, które to święto obchodziły 18 sierpnia był także m.in. gminy Pruchnik, Rokietnica i Radymno. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele samorządu powiatowego, a do wszystkich zaś uczestników dożynek i rolników ziemi jarosławskiej starosta jarosławski Tadeusz Chrzan skierował swoje pismo. A my zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Hawłowic i Woli Rokietnica. "Dożynki to piękny, polski zwyczaj, w którym dziękujemy Bogu za plony. Stały się one częścią naszej narodowej tożsamości i kultury. Ich kultywowanie to również przejaw szacunku dla przodków i wychowywanie kolejnych pokoleń. Pięknie o polskiej wsi i jej mieszkańcach powiedział św. Jan Paweł II „Oddaję hołd spracowanym rękom rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić”. I właśnie te pryncypia dziś po raz kolejny wołają do nas. Szanujmy trud polskiej wsi, szanujmy nasze tradycje i zwyczaje, szanujmy wiarę naszych przodków! Pragnę podziękować Państwu za tegoroczny trud. Za plony z pól, sadów, ogrodów i łąk. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności w pracy i w życiu osobistym. Szczęść Wam Boże, mieszkańcy polskiej wsi! Tadeusz Chrzan Starosta Jarosławski" View the embedded image gallery online at: https://www.powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5076-w-podziekowaniu-za-plony#sigProIdb3297c55fb

Rozpoczął się czas dożynek, podziękowania za tegoroczne plony. Wśród wielu miejscowości, które to święto obchodziły 18 sierpnia był także m.in. gminy Pruchnik, Rokietnica i Radymno. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele samorządu powiatowego, a do wszystkich zaś uczestników dożynek i rolników ziemi jarosławskiej starosta jarosławski Tadeusz Chrzan skierował swoje pismo. A my zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Hawłowic i Woli Rokietnica.

"Dożynki to piękny, polski zwyczaj, w którym dziękujemy Bogu za plony. Stały się one częścią naszej narodowej tożsamości i kultury. Ich kultywowanie to również przejaw szacunku dla przodków i wychowywanie kolejnych pokoleń.

Pięknie o polskiej wsi i jej mieszkańcach powiedział św. Jan Paweł II „Oddaję hołd spracowanym rękom rolnika. Tym rękom, które z trudnej, ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić”. I właśnie te pryncypia dziś po raz kolejny wołają do nas. Szanujmy trud polskiej wsi, szanujmy nasze tradycje i zwyczaje, szanujmy wiarę naszych przodków!

Pragnę podziękować Państwu za tegoroczny trud. Za plony z pól, sadów, ogrodów i łąk. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności w pracy i w życiu osobistym. Szczęść Wam Boże, mieszkańcy polskiej wsi!

Tadeusz Chrzan Starosta Jarosławski"