Od 1 września w zupełnie nowych warunkach!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Od 1 września w zupełnie nowych warunkach!. 1 września w Jarosławiu rusza nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego powstanie i wyposażenie, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, kosztowało ponad 9 milionów złotych. Będzie to wielka zmiana dla pacjentów i poprawa ich bezpieczeństwa. To część systemu ratownictwa na Podkarpaciu. Zobacz materiał filmowy TVP3 Rzeszów. Jest dostępny TUTAJ Zobacz materiał filmowy POD24. Jest dostępny TUTAJ Zobacz materiał filmowy TwojaTv. Jest dostępny TUTAJ Przez lata izba przyjęć jarosławskiego szpitala mieściła się w ponad stuletnim budynku. Warunki, w których przyjmowano pacjentów były bardzo trudne. Szpitalny Oddział Ratunkowy, który od września zastąpi Izbę Przyjęć jest od niej kilkunastokrotnie większy, bo rozbudowany o dawny oddział noworodkowy i ginekologiczny, ale co najważniejsze, nowoczesny. - Nie byłoby tej inwestycji bez determinacji dwóch osób, wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, której decyzja spowodowała utworzenie w Jarosławiu SOR i starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, który konsekwentnie dąży do zmiany warunków, które oferuje jarosławski szpital - mówił podczas konferencji dla mediów Stanisław Krasny, dyrektor Centrum Opieki Medycznej. Z kolei starosta Tadeusz Chrzan podkreślał m.in., że zmianie ulegają warunki pracy dla personelu medycznego. - Dlatego, w co głęboko wierzę i jestem przekonany, wzrośnie także poziom obsługi pacjentów - podkreślał starosta.Rocznie w jarosławskim szpitalu przyjmowanych jest nawet 27 tysięcy osób. To z myślą o nich powstały sale obserwacyjne i zabiegowe, a także do resuscytacji i intensywnej terapii. Z zapleczem diagnostycznym w postaci tomografu i rezonansu oraz aparatów USG i RTG, a to znaczy, że będzie szybciej i lepiej. Pacjenci już na tym poziomie zostaną przebadani i albo przekazani do dalszego leczenia albo po udzieleniu pomocy odesłani do domu. Jego powstanie kosztowało ok. 9 mln złotych. 85 proc. tej kwoty to wsparcie budżetu państwa. A do tego trzeba także doliczyć także lądowisko dla śmigłowców sanitarnych, które ruszy 1 listopada.To nie pierwsza wielomilionowa inwestycja w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej. Wcześniej powstały miedzy innymi nowe pomieszczenia oddziałów ginekologiczno - położniczego i noworodkowego. W ciągu ostatnich trzech lat jarosławskie Centrum Opieki Medycznej ze wsparciem powiatu w remonty i rozbudowę zainwestowało aż 42 miliony złotych. Ponad 20 milionów to wsparcie budżetu państwa i Unii Europejskiej. Informacja: Aktualności TVP3 Rzeszów (Beata Wolańska), własna. View the embedded image gallery online at: https://www.powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5083-od-1-wrzesnia-w-zupelnie-nowych-warunkach#sigProId30c1382fe7

1 września w Jarosławiu rusza nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego powstanie i wyposażenie, łącznie z oddanym już wcześniej do użytku lądowiskiem dla śmigłowców, kosztowało ponad 9 milionów złotych. Będzie to wielka zmiana dla pacjentów i poprawa ich bezpieczeństwa. To część systemu ratownictwa na Podkarpaciu.

Zobacz materiał filmowy TVP3 Rzeszów. Jest dostępny TUTAJ

Zobacz materiał filmowy POD24. Jest dostępny TUTAJ

Zobacz materiał filmowy TwojaTv. Jest dostępny TUTAJ

Przez lata izba przyjęć jarosławskiego szpitala mieściła się w ponad stuletnim budynku. Warunki, w których przyjmowano pacjentów były bardzo trudne. Szpitalny Oddział Ratunkowy, który od września zastąpi Izbę Przyjęć jest od niej kilkunastokrotnie większy, bo rozbudowany o dawny oddział noworodkowy i ginekologiczny, ale co najważniejsze, nowoczesny.

- Nie byłoby tej inwestycji bez determinacji dwóch osób, wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, której decyzja spowodowała utworzenie w Jarosławiu SOR i starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana, który konsekwentnie dąży do zmiany warunków, które oferuje jarosławski szpital - mówił podczas konferencji dla mediów Stanisław Krasny, dyrektor Centrum Opieki Medycznej. Z kolei starosta Tadeusz Chrzan podkreślał m.in., że zmianie ulegają warunki pracy dla personelu medycznego. - Dlatego, w co głęboko wierzę i jestem przekonany, wzrośnie także poziom obsługi pacjentów - podkreślał starosta.

Rocznie w jarosławskim szpitalu przyjmowanych jest nawet 27 tysięcy osób. To z myślą o nich powstały sale obserwacyjne i zabiegowe, a także do resuscytacji i intensywnej terapii. Z zapleczem diagnostycznym w postaci tomografu i rezonansu oraz aparatów USG i RTG, a to znaczy, że będzie szybciej i lepiej. Pacjenci już na tym poziomie zostaną przebadani i albo przekazani do dalszego leczenia albo po udzieleniu pomocy odesłani do domu. Jego powstanie kosztowało ok. 9 mln złotych. 85 proc. tej kwoty to wsparcie budżetu państwa. A do tego trzeba także doliczyć także lądowisko dla śmigłowców sanitarnych, które ruszy 1 listopada.

To nie pierwsza wielomilionowa inwestycja w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej. Wcześniej powstały miedzy innymi nowe pomieszczenia oddziałów ginekologiczno - położniczego i noworodkowego. W ciągu ostatnich trzech lat jarosławskie Centrum Opieki Medycznej ze wsparciem powiatu w remonty i rozbudowę zainwestowało aż 42 miliony złotych. Ponad 20 milionów to wsparcie budżetu państwa i Unii Europejskiej.

Informacja: Aktualności TVP3 Rzeszów (Beata Wolańska), własna.