Dożynki Powiatowo-Gminne 2019

  • Wydrukuj
  • Email
  • Dożynki Powiatowo-Gminne 2019. W Cieszacinie Wielkim odbyły się 8 września Dożynki Powiatowo-Gminne 2019. Ich gospodarzami byli starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń. Tradycyjnie rozpoczęto je od podziękowań za plony podczas Mszy św. Po nabożeństwie korowód dożynkowy przeszedł na miejscowy stadion. Swoje słowa do rolników skierowali gospodarze uroczystości oraz minister Anna Schmidt-Rodziewicz, która odczytała również listy od premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, poseł Mieczysław Kasprzak, senator Mieczysław Golba, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, wicemarszałek województwa Piotr Pilch, Tomasz Legeny, który odczytał list od wicepremiera Jarosława Gowina i wiceprzewodnicząca Sejmiku Podkarpackiego Teresa Pamuła. Powiatowe święto plonów obfitowało w atrakcje – na scenie występowali przedstawiciele poszczególnych gmin oraz Powiatowe Ognisko Baletowe, a na płycie stadionu chętni mogli spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Były stoiska z rękodziełem artystycznym, warsztaty, pokazy i konkursy. A to tylko część dożynek. Najwytrwalsi bawili się do późnej nocy przy dźwiękach zespołu Metro. Dużo więcej zdjęć na profilu facebookowym Powiatu Jarosławskiego! Zajrzyj, polub i udostępnij! View the embedded image gallery online at: https://www.powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5116-dozynki-powiatowo-gminne-2019#sigProId38ba53db36

W Cieszacinie Wielkim odbyły się 8 września Dożynki Powiatowo-Gminne 2019. Ich gospodarzami byli starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i wójt gminy Pawłosiów Mariusz Reń. Tradycyjnie rozpoczęto je od podziękowań za plony podczas Mszy św. Po nabożeństwie korowód dożynkowy przeszedł na miejscowy stadion.

Swoje słowa do rolników skierowali gospodarze uroczystości oraz minister Anna Schmidt-Rodziewicz, która odczytała również listy od premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, poseł Mieczysław Kasprzak, senator Mieczysław Golba, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, wicemarszałek województwa Piotr Pilch, Tomasz Legeny, który odczytał list od wicepremiera Jarosława Gowina i wiceprzewodnicząca Sejmiku Podkarpackiego Teresa Pamuła.

Powiatowe święto plonów obfitowało w atrakcje – na scenie występowali przedstawiciele poszczególnych gmin oraz Powiatowe Ognisko Baletowe, a na płycie stadionu chętni mogli spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Były stoiska z rękodziełem artystycznym, warsztaty, pokazy i konkursy. A to tylko część dożynek. Najwytrwalsi bawili się do późnej nocy przy dźwiękach zespołu Metro.

Dużo więcej zdjęć na profilu facebook'owym Powiatu Jarosławskiego! Zajrzyj, polub i udostępnij!