Porywający, muzyczny wieczór.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Porywający, muzyczny wieczór.. Rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Forum Pianistycznego z cyklu „Starosta Jarosławski” zaprasza. - „Bieszczady bez granic”, bo taka nazwa towarzyszy temu niezwykłemu wydarzeniu muzycznemu, już po raz kolejny zagościły w Jarosławiu. To niepowtarzalna okazja dla każdego melomana – tak o tym wydarzeniu mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. 3 lutego odbył się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu wystąpiła Lwowska Orkiestra Kameralna Akademia, pod dyrekcją Igora Pylatyuka. Artyści zagrali utwory Chopina, Bacha i Mozarta. A już w najbliższy czwartek (6 lutego) kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne. Ze swoim recitalem wystąpi Lidia Grychtołówna. Artystka jest laureatką VII miejsca na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1955. W 1956 zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym konkursie Pianistycznym im. Roberta Schumanna w Berlinie. Pianistka koncertowała w całej Europie, Ameryce Południowej, Australii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, na Kubie, w Japonii, Chinach i Tajlandii. Ma bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, aż po klasyków XX wieku. Prof. Lidia Grychtołówna zasiadała wielokrotnie w jury Konkursów Chopinowskich, a także innych międzynarodowych konkursów. Od 1986 do 2007 roku prowadziła działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji. Czwartek, 6 lutego, godz. 18.00, Zespół Państwowych szkół Muzycznych w Jarosławiu. Bilety do nabycia w jarosławskim muzeum. Starosta Jarosławski zaprasza! View the embedded image gallery online at: https://www.powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5388-porywajacy-muzyczny-wieczor#sigProId8df0c16f99

Rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Forum Pianistycznego z cyklu „Starosta Jarosławski” zaprasza. - „Bieszczady bez granic”, bo taka nazwa towarzyszy temu niezwykłemu wydarzeniu muzycznemu, już po raz kolejny zagościły w Jarosławiu. To niepowtarzalna okazja dla każdego melomana – tak o tym wydarzeniu mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

3 lutego odbył się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu wystąpiła Lwowska Orkiestra Kameralna Akademia, pod dyrekcją Igora Pylatyuka. Artyści zagrali utwory Chopina, Bacha i Mozarta.

A już w najbliższy czwartek (6 lutego) kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne. Ze swoim recitalem wystąpi Lidia Grychtołówna. Artystka jest laureatką VII miejsca na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1955. W 1956 zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym konkursie Pianistycznym im. Roberta Schumanna w Berlinie.

Pianistka koncertowała w całej Europie, Ameryce Południowej, Australii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, na Kubie, w Japonii, Chinach i Tajlandii. Ma bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, aż po klasyków XX wieku.

Prof. Lidia Grychtołówna zasiadała wielokrotnie w jury Konkursów Chopinowskich, a także innych międzynarodowych konkursów. Od 1986 do 2007 roku prowadziła działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji.

Czwartek, 6 lutego, godz. 18.00, Zespół Państwowych szkół Muzycznych w Jarosławiu. Bilety do nabycia w jarosławskim muzeum. Starosta Jarosławski zaprasza!