Królowa sceny

  • Wydrukuj
  • Email
  • Królowa sceny. Z niezwykle wzruszającym i pełnym klasy recitalem wystąpiła dla jarosławskiej publiczności królowa polskiej pianistyki Lidia Grychtołówna. Zagrała m.in. Chopina i Schuberta, a wyznacznikiem występu niech będzie fakt, ze zgromadzona publiczność kilkukrotnie domagała się bisów. Recital odbył się 6 lutego w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego, na zaproszenie starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota. Lidia Grychtołówna jest laureatką VII miejsca na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1955. W 1956 zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym konkursie Pianistycznym im. Roberta Schumanna w Berlinie. Artystka koncertowała w całej Europie, Ameryce Południowej, Australii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, na Kubie, w Japonii, Chinach i Tajlandii. Ma bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, aż po klasyków XX wieku. Prof. Lidia Grychtołówna zasiadała wielokrotnie w jury Konkursów Chopinowskich, a także innych międzynarodowych konkursów. Od 1986 do 2007 roku prowadziła działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji. View the embedded image gallery online at: https://www.powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/5398-krolowa-sceny#sigProId537211e56e

Z niezwykle wzruszającym i pełnym klasy recitalem wystąpiła dla jarosławskiej publiczności królowa polskiej pianistyki Lidia Grychtołówna. Zagrała m.in. Chopina i Schuberta, a wyznacznikiem występu niech będzie fakt, ze zgromadzona publiczność kilkukrotnie domagała się bisów. Recital odbył się 6 lutego w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego, na zaproszenie starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota.

Lidia Grychtołówna jest laureatką VII miejsca na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1955. W 1956 zdobyła III nagrodę na Międzynarodowym konkursie Pianistycznym im. Roberta Schumanna w Berlinie.

Artystka koncertowała w całej Europie, Ameryce Południowej, Australii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, na Kubie, w Japonii, Chinach i Tajlandii. Ma bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, aż po klasyków XX wieku.

Prof. Lidia Grychtołówna zasiadała wielokrotnie w jury Konkursów Chopinowskich, a także innych międzynarodowych konkursów. Od 1986 do 2007 roku prowadziła działalność pedagogiczną na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji.