Light For Belarus

  • Wydrukuj
  • Email
  • Light For Belarus. Wielu z nas z niepokojem i nadzieją obserwuje rozwój wydarzeń na Białorusi po ostatnich wyborach prezydenckich. Solidaryzujemy się z walczącymi o wolność, pokojowo protestującymi mieszkańcami tego kraju, biorąc udział w wydarzeniu #lightforbelarus. Historyczne barwy Białorusi oraz biało-czerwone, polskie flagi zawisły na budynku starostwa powiatowego w Jarosławiu. 12-13 września na budynkach m.in Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa, Narodowego Centrum Kultury i wielu innych instytucji, pojawi się iluminacja w kolorach historycznej biało-czerwono-białej flagi Białorusi. Do akcji może dołączyć każdy, kto chce wyrazić poparcie dla wolnościowych dążeń Białorusinów. Wystarczy wykonać drobny gest, taki jak własnoręczne wykonanie flagi, podświetlenie swojego okna w kolorach białoruskich lub wydrukowanie plakatu wydarzenia oraz/lub flagi Białorusi. Do wydarzenia można dołączyć na facebooku oraz innych mediach społecznościowych.
  • Galeria

Wielu z nas z niepokojem i nadzieją obserwuje rozwój wydarzeń na Białorusi po ostatnich wyborach prezydenckich. Solidaryzujemy się z walczącymi o wolność, pokojowo protestującymi mieszkańcami tego kraju, biorąc udział w wydarzeniu #lightforbelarus. Historyczne barwy Białorusi oraz biało-czerwone, polskie flagi zawisły na budynku starostwa powiatowego w Jarosławiu. 

12-13 września na budynkach m.in Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa, Narodowego Centrum Kultury i wielu innych instytucji, pojawi się iluminacja w kolorach historycznej biało-czerwono-białej flagi Białorusi. Do akcji może dołączyć każdy, kto chce wyrazić poparcie dla wolnościowych dążeń Białorusinów. Wystarczy wykonać drobny gest, taki jak własnoręczne wykonanie flagi, podświetlenie swojego okna w kolorach białoruskich lub wydrukowanie plakatu wydarzenia oraz/lub flagi Białorusi.

Do wydarzenia można dołączyć na facebooku oraz innych mediach społecznościowych.