Uroczystość dziękczynienia za plony

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uroczystość dziękczynienia za plony. 13 września 2020 r., w Sanktuarium Maryjnym w Jodłówce odbyła się uroczystość dziękczynna za plony w powiecie jarosławskim. Jej gospodarzami byli starosta jarosławski Stanisław Kłopot i kustosz sanktuarium ks. Jerzy Jakubiec. Mszy Św. w koncelebrze, przewodniczył metropolita przemyski, abp Adam Szal, a zgromadziła ona wielu znamienitych gości. Była minister Anna Schmidt-Rodziewicz, parlamentarzyści w osobach senatora Mieczysława Golby i posłów Teresy Pamuły, Mieczysława Kasprzaka i Tadeusza Chrzana. Wojewodę podkarpackiego reprezentował dyrektor generalny Marcin Zaborniak. Na czele radnych powiatowych stał przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor. Nie zabrakło także samorządowców z gmin powiatu jarosławskiego, przedstawicieli służb i formacji mundurowych oraz pozostałych gości, z których każdy był mile widziany. Piękne wieńce dożynkowe przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Jodłówki, Jodłówki-Parcelacji i ze Świebodnej, a mszę w uroczysty sposób ubogaciła miejscowa schola. Najważniejszym akcentem uroczystości były podziękowania Bogu za plony i rolnikom za Ich codzienny trud. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji!
  • Galeria

13 września 2020 r., w Sanktuarium Maryjnym w Jodłówce odbyła się uroczystość dziękczynna za plony w powiecie jarosławskim. Jej gospodarzami byli starosta jarosławski Stanisław Kłopot i kustosz sanktuarium ks. Jerzy Jakubiec.

Mszy Św. w koncelebrze, przewodniczył metropolita przemyski, abp Adam Szal, a zgromadziła ona wielu znamienitych gości. Była minister Anna Schmidt-Rodziewicz, parlamentarzyści w osobach senatora Mieczysława Golby i posłów Teresy Pamuły, Mieczysława Kasprzaka i Tadeusza Chrzana. Wojewodę podkarpackiego reprezentował dyrektor generalny Marcin Zaborniak. Na czele radnych powiatowych stał przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor. Nie zabrakło także samorządowców z gmin powiatu jarosławskiego, przedstawicieli służb i formacji mundurowych oraz pozostałych gości, z których każdy był mile widziany.

Piękne wieńce dożynkowe przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Jodłówki, Jodłówki-Parcelacji i ze Świebodnej, a mszę w uroczysty sposób ubogaciła miejscowa schola.

Najważniejszym akcentem uroczystości były podziękowania Bogu za plony i rolnikom za Ich codzienny trud.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji!

Załączniki do pobrania

list_ministra_JKArdanowskiego.pdfplik w formacie .PDF (189 Pobrań)
list_marszalka_WOrtyla.pdfplik w formacie .PDF (208 Pobrań)