To był jarmark!

  • Wydrukuj
  • Email
  • To był jarmark!. Tradycyjne - i nie tylko - potrawy z Jarosławia i okolic, miód i wyroby pasieczne, pokazy sztuki winiarskiej, to tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekały w niedzielę 16 sierpnia 2015 r. na jarosławskim rynku na uczestników Jarmarku Smaków Ziemi Jarosławskiej.Organizatorami Jarmarku byli Starosta Jarosławski, Tadeusz Chrzan oraz Burmistrz Miasta Jarosławia, Waldemar Paluch, przy współpracy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Odwiedzający Jarmark mogli degustować dania przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu, które zgłosiły swoje potrawy do Przeglądu Kulinarnego. Były to m.in. chleb z pokrzywą i z masłem czosnkowym, pierożki z kaszy gryczanej czy pulpeciki w zacierce serowej. Swoje popisowe potrawy zaprezentowali również jarosławscy restauratorzy i zakłady mięsne. Z myślą o najmłodszych uczestnikach Jarmarku Lokalna Grupa Działania „Z Tradycją w Nowoczesność” przygotowała warsztaty kulinarne lepienia pierogów oraz wypieku ciastek tzw. amoniaczków. Organizatorzy zadbali nie tylko o potrzeby ciała, ale również ducha, zapewniając publiczności występy zespołów ludowych i folkowych. Na scenie zaprezentowali się zespół Pawłosiowianie, zespół działający przy Kole Gospodyń Wiejskich „Wietlinianie” oraz Kapela Sołtysowa z Szówska. Do późnych godzin wieczornych przygrywał zaś zespół Good Play. fot. M. Pszon
  • Galeria

Tradycyjne - i nie tylko - potrawy z Jarosławia i okolic, miód i wyroby pasieczne, pokazy sztuki winiarskiej, to tylko niektóre z licznych atrakcji, które czekały w niedzielę 16 sierpnia 2015 r. na jarosławskim rynku na uczestników Jarmarku Smaków Ziemi Jarosławskiej.Organizatorami Jarmarku byli Starosta Jarosławski, Tadeusz Chrzan oraz Burmistrz Miasta Jarosławia, Waldemar Paluch, przy współpracy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.

Odwiedzający Jarmark mogli degustować dania przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu, które zgłosiły swoje potrawy do Przeglądu Kulinarnego. Były to m.in. chleb z pokrzywą i z masłem czosnkowym, pierożki z kaszy gryczanej czy pulpeciki w zacierce serowej. Swoje popisowe potrawy zaprezentowali również jarosławscy restauratorzy i zakłady mięsne. Z myślą o najmłodszych uczestnikach Jarmarku Lokalna Grupa Działania „Z Tradycją w Nowoczesność” przygotowała warsztaty kulinarne lepienia pierogów oraz wypieku ciastek tzw. amoniaczków.

Organizatorzy zadbali nie tylko o potrzeby ciała, ale również ducha, zapewniając publiczności występy zespołów ludowych i folkowych. Na scenie zaprezentowali się zespół Pawłosiowianie, zespół działający przy Kole Gospodyń Wiejskich „Wietlinianie” oraz Kapela Sołtysowa z Szówska. Do późnych godzin wieczornych przygrywał zaś zespół Good Play.

fot. M. Pszon