O sytuacji epidemiologicznej w powiecie na sesji Rady Powiatu Jarosławskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • O sytuacji epidemiologicznej w powiecie na sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Kwestie związane z sytuacją epidemiologiczną w powiecie jarosławskim oraz uchwały budżetowe zdominowały 27. sesję Rady Powiatu Jarosławskiego. Wśród tych ostatnich były tematy dotyczące inwestycji drogowych oraz edukacji i spraw społecznych. Sesja odbyła się 29 października 2020 r., w trybie zdalnym. Jeszcze przed sesją miała miejsce miła uroczystość. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot wręczył wyróżnienie w konkursie „Powiat Jarosławski w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Otrzymał je Przemysław Tarapacki, autor filmu inspirowanego dramatem Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” Przypomnijmy, że konkurs został zorganizowany w ramach obchodów „Roku św. Jana Pawła II w Powiecie Jarosławskim”. Na początku obrad, radni powiatowi mieli okazję odpowiedzieć na apel radnego Tomasza Kuleszy, by część ze swoich diet przeznaczyć na pomoc dla samotnych pacjentów, przebywających na Oddziale Zakaźnym Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Mogą oni w najbliższym czasie przekazywać pieniądze za pośrednictwem starostwa powiatowego. Wśród informacji przekazanych przez starostę St. Kłopota, o sytuacji epidemiologicznej, były te dotyczące systematycznego zwiększania ilości łózek w jarosławskim szpitalu dla osób zakażonych SARS-CoV-2, co jest zgodne z decyzją wojewody podkarpackiego z 21 października. Starosta odniósł się także m.in. do sytuacji w Domach Pomocy Społecznej w powiecie jarosławskim, informując, że poza DPS w Sośnicy, na dzień dzisiejszy w pozostałych DPS-ach nie stwierdzono przypadków zakażeń koronawirusem. Zasygnalizował pojawiające się problemy z ilością personelu, podkreślając, że na razie opieka jest zapewniona. Starosta wspomniał także o apelu o zgłaszanie się wolontariuszy do pomocy w DPS, gdyby sytuacja z personelem stała się krytyczna. Podczas sesji radni zapoznali się również z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie jarosławskim za rok szkolny 2019/2020. Dotyczyła ona informacji statystycznych o szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd powiatu jarosławskiego, jak również sukcesów osiągniętych przez uczniów w ubiegłym roku. Całość obrad 27. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=iA9QXvIaMqg
  • Galeria

Kwestie związane z sytuacją epidemiologiczną w powiecie jarosławskim oraz uchwały budżetowe zdominowały 27. sesję Rady Powiatu Jarosławskiego. Wśród tych ostatnich były tematy dotyczące inwestycji drogowych oraz edukacji i spraw społecznych. Sesja odbyła się 29 października 2020 r., w trybie zdalnym.

Jeszcze przed sesją miała miejsce miła uroczystość. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot wręczył wyróżnienie w konkursie „Powiat Jarosławski w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Otrzymał je Przemysław Tarapacki, autor filmu inspirowanego dramatem Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” Przypomnijmy, że konkurs został zorganizowany w ramach obchodów „Roku św. Jana Pawła II w Powiecie Jarosławskim”.

Na początku obrad, radni powiatowi mieli okazję odpowiedzieć na apel radnego Tomasza Kuleszy, by część ze swoich diet przeznaczyć na pomoc dla samotnych pacjentów, przebywających na Oddziale Zakaźnym Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Mogą oni w najbliższym czasie przekazywać pieniądze za pośrednictwem starostwa powiatowego.

Wśród informacji przekazanych przez starostę St. Kłopota, o sytuacji epidemiologicznej, były te dotyczące systematycznego zwiększania ilości łózek w jarosławskim szpitalu dla osób zakażonych SARS-CoV-2, co jest zgodne z decyzją wojewody podkarpackiego z 21 października. Starosta odniósł się także m.in. do sytuacji w Domach Pomocy Społecznej w powiecie jarosławskim, informując, że poza DPS w Sośnicy, na dzień dzisiejszy w pozostałych DPS-ach nie stwierdzono przypadków zakażeń koronawirusem. Zasygnalizował pojawiające się problemy z ilością personelu, podkreślając, że na razie opieka jest zapewniona. Starosta wspomniał także o apelu o zgłaszanie się wolontariuszy do pomocy w DPS, gdyby sytuacja z personelem stała się krytyczna.

Podczas sesji radni zapoznali się również z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie jarosławskim za rok szkolny 2019/2020. Dotyczyła ona informacji statystycznych o szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd powiatu jarosławskiego, jak również sukcesów osiągniętych przez uczniów w ubiegłym roku.

Całość obrad 27. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=iA9QXvIaMqg