Obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  • Wydrukuj
  • Email
  • Obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W odmiennych warunkach, niż w ubiegłych latach, przebiega tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości. - Najważniejsza staje się pamięć i możliwość podkreślenia, że nie zapominamy o bohaterach i wydarzeniach sprzed ponad stu lat – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Z samego rana, 11 listopada 2020 r., delegacja w skład której weszli poseł Tadeusz Chrzan, dyrektor generalny Marcin Zaborniak - reprezentujący wojewodę Ewę Leniart, przedstawiciele Rady Powiatu Jarosławskiego - przewodniczący Marian Fedor oraz Grażyna Strzelec i Kamil Dziukiewicz oraz starosta Stanisław Kłopot, złożyli kwiaty na grobach polskich bohaterów i miejscach pamięci, związanych z odzyskaniem niepodległości.  Wiązanki trafiły na groby kpt. Serafina Dobrzańskiego, który w 1914 roku poprowadził ochotników z Jarosławia i okolic do Legionów Piłsudskiego oraz ks. Mieczysława Lisińskiego, który w 1917 i 1918 wraz z innymi patriotami tworzył w mieście zręby państwowości polskiej. Nie zapomniano także o tablicy upamiętniającej rok 1914 w Jarosławiu oraz pomnikach Pamięci Narodowej w Jarosławiu i 1000-lecia Państwa Polskiego w Pruchniku, gdzie kwiaty złożył starosta St. Kłopot.
  • Galeria

W odmiennych warunkach, niż w ubiegłych latach, przebiega tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości. - Najważniejsza staje się pamięć i możliwość podkreślenia, że nie zapominamy o bohaterach i wydarzeniach sprzed ponad stu lat – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Z samego rana, 11 listopada 2020 r., delegacja w skład której weszli poseł Tadeusz Chrzan, dyrektor generalny Marcin Zaborniak - reprezentujący wojewodę Ewę Leniart, przedstawiciele Rady Powiatu Jarosławskiego - przewodniczący Marian Fedor oraz Grażyna Strzelec i Kamil Dziukiewicz oraz starosta Stanisław Kłopot, złożyli kwiaty na grobach polskich bohaterów i miejscach pamięci, związanych z odzyskaniem niepodległości.  Wiązanki trafiły na groby kpt. Serafina Dobrzańskiego, który w 1914 roku poprowadził ochotników z Jarosławia i okolic do Legionów Piłsudskiego oraz ks. Mieczysława Lisińskiego, który w 1917 i 1918 wraz z innymi patriotami tworzył w mieście zręby państwowości polskiej. Nie zapomniano także o tablicy upamiętniającej rok 1914 w Jarosławiu oraz pomnikach Pamięci Narodowej w Jarosławiu i 1000-lecia Państwa Polskiego w Pruchniku, gdzie kwiaty złożył starosta St. Kłopot.