Warning: exif_read_data(03.png): File not supported in /var/www/clients/client1/web1/web/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro/includes/helper.php on line 294

Radni powiatu jarosławskiego wystosowali ważny apel

• Radni powiatu jarosławskiego wystosowali ważny apel. Podczas 28. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 27 listopada, radni przyjęli m.in. apel związany z pandemią koronawirusa. Zwrócili się w nim do ozdrowieńców o oddawanie osocza, a do wszystkich o przestrzeganie reżimu sanitarnego, w poczuciu odpowiedzialności. Rada minutą ciszy uczciła pamięć zmarłego niedawno z-cy dyr. ZSTiO w Jarosławiu, śp. Lucjana Skobyłko. Przyjęto także m.in. roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=tubqZWSGeUM Apel Rady Powiatu Jarosławskiego z 27 listopada 2020 r. Rada Powiatu Jarosławskiego, w związku z utrzymującą się na wysokim poziomie liczbą zarażonych koronawirusem i chorych na COVID-19, apeluje do wszystkich osób, które pokonały tę chorobę lub przeszły zarażenie wirusem SARS-CoV-2, o oddawanie osocza. Jak wskazują lekarze, przeciwciała pozyskane z osocza ”ozdrowieńców” to obecnie jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej obiecujących metod leczenia. Warunkiem niezbędnym jest jednak zaangażowanie i ofiarność osób, które przeszły zakażenie. Apelujemy zatem do „ozdrowieńców”:  Wasza krew jest na wagę złota, może uratować życie innym chorym! Jednocześnie Rada zwraca się do wszystkich mieszkańców powiatu jarosławskiego o rozwagę i prosi o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Wytyczne rządu, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, jasno określają zasady postępowania, wskazując z czego wynikają i dlatego w tym trudnym dla wszystkich okresie należy się do nich stosować. Apelujemy również do Państwa o empatię i zrozumienie. Sytuacja jest poważna, zagrożeni są zwłaszcza ludzie starsi i obciążeni chorobami. A każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych, ale też za osoby, z którymi kontaktujemy się w miejscach publicznych. Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 ma charakter dynamiczny. Jako świadomi obywatele, powinniśmy bezwzględnie przestrzegać wszelkich nakazów, zaleceń czy zakazów z tym związanych. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapanować nad rozprzestrzeniająca się epidemią koronawirusa. Komunikat dla osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i chcą oddać osocze do celów klinicznych, aby uratować życie i zdrowie chorych na COVID-19! Osocze Ozdrowieńca zawiera przeciwciała do wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19. Przetoczenie osocza wraz z przeciwciałami wspomaga leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Za Ozdrowieńca uznaje się osobę, która przechorowała COVID-19 bądź przeszła bezobjawowe zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzone testem lub wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl Osocze może oddać osoba w wieku 18-65 lat, która została wyleczona i czuje się zdrowo, co najmniej po:28 dniach od ustąpienia objawówlub18 dniach od zakończenia izolacjiOzdrowieniec powinien spełniać standardowe kryteria zdrowotne dla honorowego dawcy krwi m.in. waga, wzrost, dobry stan zdrowia. Jeżeli spełniasz powyższe warunki jako Ozdrowieniec zadzwoń do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie celem umówienia wizyty poniedziałek - piątek w godz. 7:00 – 14:00 17 867 20 30 wew. 58 lub 34 lub 39 17 867 26 71 Możesz też napisać e-mail ozdrowieniec@rckk.rzeszow.pl podając imię i nazwisko, numer telefonu – na pewno oddzwonimy. Dawca osocza musi wyrazić zgodę na zastosowanie osocza w badaniach klinicznych i do wydania do frakcjonowania. Ostateczną i wiążącą decyzję o oddaniu osocza do celów klinicznych podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji lekarskiej. W sprawie oddania osocza można skontaktować się także z oddziałem terenowym, podając przy rozmowie informację o chęci oddania osocza.  Dane teleadresowe oddziałów dostępne są na stronie https://www.rckk.rzeszow.pl/gdzie-oddac-krew/terenowe-oddzialy (komunikat za Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie)

Apel Rady Powiatu Jarosławskiego z 27 listopada 2020 r.

• 28 dniach od ustąpienia objawów

• 18 dniach od zakończenia izolacji

poniedziałek - piątek w godz. 7:00 – 14:00

17 867 20 30 wew. 58 lub 34 lub 39

17 867 26 71

Możesz też napisać e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, numer telefonu – na pewno oddzwonimy.

(komunikat za Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie)