Nowy tomograf komputerowy wraz z modułową pracownią dla jarosławskiego szpitala

  • Wydrukuj
  • Email
  • Nowy tomograf komputerowy wraz z modułową pracownią dla jarosławskiego szpitala. Modułowa pracownia z nowoczesnym tomografem komputerowym o wartości około 2,5 mln złotych została 1 grudnia uroczyście przekazana do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. – Cieszę się, że mogłam pomóc w procedurze przekazania tego sprzętu z Ministerstwa Zdrowia do powiatu jarosławskiego. Liczę, że będzie użyteczny, bo jest tomografem bardzo nowoczesnym – mówiła podczas dzisiejszego wydarzenia poseł Józefa Szczurek-Żelazko, ówczesna wiceminister zdrowia. W skromnej uroczystości, ze względu na obostrzenia sanitarne, wzięli udział poseł Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski Stanisław Kłopot i radny powiatowy Kamil Dziukiewicz, archiprezbiter ks. Andrzej Surowiec wraz z kapelanem szpitalnym ks. Januszem Kluzem oraz dyrekcja i pracownicy jarosławskiego szpitala. - W tym roku jarosławski szpital otrzymał ponad siedem milionów złotych dodatkowej pomocy. W zdecydowanej większości związana jest ona z przeciwdziałaniem COVID-19, ale są także zakupy, takie jak przekazany dziś tomograf komputerowy, które przydadzą się Centrum Opieki Medycznej w przyszłych latach – informuje starosta Stanisław Kłopot. Ogółem wartość zakupów przekazanych z Ministerstwa Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych czy za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego to około 5 mln złotych. To między innymi respiratory, kardiomonitory, łóżka reanimacyjne, pompy infuzyjne. - Z rządowych źródeł pochodzą również środki ochrony osobistej dla personelu szpitala o wartość 1,1 mln zł – mówi poseł Tadeusz Chrzan, którego starania w Warszawie przyniosły skutek w postaci tomografu przekazanego przez Ministerstw Zdrowia. O jarosławskim szpitalu nie zapomina także samorząd powiatowy. – Mowa m.in. o 1,5 miliona złotych na sprzęt doposażający oddział ginekologiczno-położniczy, czyli aparacie USG, histeroskopie, laparoskopie, łóżku porodowym, systemie nadzoru okołoporodowego i zestawie narzędzi chirurgicznych – dodaje starosta Stanisław Kłopot. Samorząd powiatowy wsparł również finansowo wykonanie węzła cieplnego dla COM za 100 tys. zł. - Olbrzymim sercem wykazali się także prywatni sponsorzy, fundacje i stowarzyszenia oraz ludzie dobrej woli z całej Polski. Były zarówno przekazy pieniężne, rzeczowe, jak również pomoc, którą trudno wycenić finansowo, a która miała równie wielkie znaczenie, tak jak np. wiosenna akcja szycia maseczek przez wolontariuszy. Oceniamy, że wartość tej pomocy, to około 600 tysięcy złotych – podaje dyrektor COM, Piotr Pochopień.
  • Galeria

Modułowa pracownia z nowoczesnym tomografem komputerowym o wartości około 2,5 mln złotych została 1 grudnia uroczyście przekazana do Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. – Cieszę się, że mogłam pomóc w procedurze przekazania tego sprzętu z Ministerstwa Zdrowia do powiatu jarosławskiego. Liczę, że będzie użyteczny, bo jest tomografem bardzo nowoczesnym – mówiła podczas dzisiejszego wydarzenia poseł Józefa Szczurek-Żelazko, ówczesna wiceminister zdrowia. W skromnej uroczystości, ze względu na obostrzenia sanitarne, wzięli udział poseł Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski Stanisław Kłopot i radny powiatowy Kamil Dziukiewicz, archiprezbiter ks. Andrzej Surowiec wraz z kapelanem szpitalnym ks. Januszem Kluzem oraz dyrekcja i pracownicy jarosławskiego szpitala.

- W tym roku jarosławski szpital otrzymał ponad siedem milionów złotych dodatkowej pomocy. W zdecydowanej większości związana jest ona z przeciwdziałaniem COVID-19, ale są także zakupy, takie jak przekazany dziś tomograf komputerowy, które przydadzą się Centrum Opieki Medycznej w przyszłych latach – informuje starosta Stanisław Kłopot.

Ogółem wartość zakupów przekazanych z Ministerstwa Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych czy za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego to około 5 mln złotych. To między innymi respiratory, kardiomonitory, łóżka reanimacyjne, pompy infuzyjne. - Z rządowych źródeł pochodzą również środki ochrony osobistej dla personelu szpitala o wartość 1,1 mln zł – mówi poseł Tadeusz Chrzan, którego starania w Warszawie przyniosły skutek w postaci tomografu przekazanego przez Ministerstw Zdrowia. 

O jarosławskim szpitalu nie zapomina także samorząd powiatowy. – Mowa m.in. o 1,5 miliona złotych na sprzęt doposażający oddział ginekologiczno-położniczy, czyli aparacie USG, histeroskopie, laparoskopie, łóżku porodowym, systemie nadzoru okołoporodowego i zestawie narzędzi chirurgicznych – dodaje starosta Stanisław Kłopot. Samorząd powiatowy wsparł również finansowo wykonanie węzła cieplnego dla COM za 100 tys. zł.

- Olbrzymim sercem wykazali się także prywatni sponsorzy, fundacje i stowarzyszenia oraz ludzie dobrej woli z całej Polski. Były zarówno przekazy pieniężne, rzeczowe, jak również pomoc, którą trudno wycenić finansowo, a która miała równie wielkie znaczenie, tak jak np. wiosenna akcja szycia maseczek przez wolontariuszy. Oceniamy, że wartość tej pomocy, to około 600 tysięcy złotych – podaje dyrektor COM, Piotr Pochopień.