Tak wyglądały niegdyś kartki pocztowe wysyłane na Boże Narodzenie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Tak wyglądały niegdyś kartki pocztowe wysyłane na Boże Narodzenie. Czy nadal wysyłacie kartki świąteczne do swoich bliskich? To piękna tradycja, ale chyba odchodzi w zapomnienie w dobie nowoczesnych form komunikacji. Prezentujemy Wam zatem kilkanaście pocztówek z okresu Bożego Narodzenia, pochodzących ze zbiorów jarosławskiego muzeum. Wiele jest z okresu sprzed I i II wojen światowych. - Na kartkach pocztowych wypisywaliśmy życzenia zdrowych, pogodnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Trzeba było pamiętać, by wysyłać je odpowiednio wcześnie, by poczta zdążyła na czas, choć bywało, że wiele docierało do nas już po Bożym Narodzeniu – wspomina starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich dysponuje pięknymi zbiorami takich pocztówek, zarówno z okresu świąt bożonarodzeniowych, jak również wielkanocnych. - Co istotne zachowały się również treści na nich wypisywane. Wiele z nich to krótkie, ale ciepłe życzenia. Są jednak i takie, które opisują o tym co słychać ciekawego w życiu nadawcy – mówi dyrektor muzeum Łukasz Zagrobelny. Zapraszamy zatem do naszej galerii!
  • Galeria

Czy nadal wysyłacie kartki świąteczne do swoich bliskich? To piękna tradycja, ale chyba odchodzi w zapomnienie w dobie nowoczesnych form komunikacji. Prezentujemy Wam zatem kilkanaście pocztówek z okresu Bożego Narodzenia, pochodzących ze zbiorów jarosławskiego muzeum. Wiele jest z okresu sprzed I i II wojen światowych.

- Na kartkach pocztowych wypisywaliśmy życzenia zdrowych, pogodnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Trzeba było pamiętać, by wysyłać je odpowiednio wcześnie, by poczta zdążyła na czas, choć bywało, że wiele docierało do nas już po Bożym Narodzeniu – wspomina starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich dysponuje pięknymi zbiorami takich pocztówek, zarówno z okresu świąt bożonarodzeniowych, jak również wielkanocnych. - Co istotne zachowały się również treści na nich wypisywane. Wiele z nich to krótkie, ale ciepłe życzenia. Są jednak i takie, które opisują o tym co słychać ciekawego w życiu nadawcy – mówi dyrektor muzeum Łukasz Zagrobelny.

Zapraszamy zatem do naszej galerii!