Uroczystości Katyńsko-Smoleńskie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uroczystości Katyńsko-Smoleńskie. 13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, uchwalony w 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej poprzez aklamację, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Z tej okazji, a także obchodzonej niedawno 11. rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96. osób z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu odbyły się Uroczystości Katyńsko-Smoleńskie. Wśród obecnych był również starosta jarosławski Stanisław Kłopot. W skromniejszych niż tradycyjnie uroczystościach, ze względu na panującej pandemię, Mszy św. przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Przybyli goście złożyli również kwiaty przed pomnikiem symbolizującym najważniejsze wydarzenia z historii Polski, w tym właśnie pamięć o zbrodni katyńskiej z 1940 r. i katastrofie pod Smoleńskiem z 2010 roku. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich oraz archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec.
  • Galeria

13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, uchwalony w 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej poprzez aklamację, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej. Z tej okazji, a także obchodzonej niedawno 11. rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96. osób z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu odbyły się Uroczystości Katyńsko-Smoleńskie. Wśród obecnych był również starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

W skromniejszych niż tradycyjnie uroczystościach, ze względu na panującej pandemię, Mszy św. przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. Przybyli goście złożyli również kwiaty przed pomnikiem symbolizującym najważniejsze wydarzenia z historii Polski, w tym właśnie pamięć o zbrodni katyńskiej z 1940 r. i katastrofie pod Smoleńskiem z 2010 roku.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich oraz archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec.