Mistrz Świata z Jarosławia. Sportowiec-senior spełnia marzenia swojego życia.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Mistrz Świata z Jarosławia. Sportowiec-senior spełnia marzenia swojego życia.. Ryszard Magdziak z Jarosławia, to świeżo upieczony mistrz świata WPA World Championships 2021. Nasz czempion startował w kategorii Masters, w przedziale wiekowym 65-69 lat, a jego zwycięski wynik to 165 kg osiągnięty w Single Deadlift, czyli pojedynczym „martwym ciągu”. Mistrz gościł 21 kwietnia, u starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota, towarzyszył mu jego trener, Włodzimierz Schmidt, a w spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Powiatu, Kamil Dziukiewicz. Mistrzostwa odbyły się od 14 do 18 kwietnia w Pabianicach. Teraz przed zawodnikiem klubu Powerlifting Rzeszów kolejne wyzwanie, czyli Mistrzostwa Polski, które są jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata GPC. Zawody odbędą się 8 i 9 maja w Zalesiu. - Korzystając z okazji, chcielibyśmy także wspomnieć i podziękować klubowi Powerlifting i jego prezesowi Sławomirowi Golonce, za pomoc i wsparcie realizacji marzeń naszego seniora - mówił w imieniu swoim i mistrza, Włodzimierz Schmidt. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia! Martwy ciąg (ang. deadlift) – dyscyplina sportowa oraz ćwiczenie polegające na podnoszeniu z podłoża ciężaru (najczęściej sztangi obciążonej dodatkowo talerzami), do momentu, w którym wykonujący ćwiczenie ma proste plecy oraz nogi w kolanach.
  • Galeria

Ryszard Magdziak z Jarosławia, to świeżo upieczony mistrz świata WPA World Championships 2021. Nasz czempion startował w kategorii Masters, w przedziale wiekowym 65-69 lat, a jego zwycięski wynik to 165 kg osiągnięty w Single Deadlift, czyli pojedynczym „martwym ciągu”. Mistrz gościł 21 kwietnia, u starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota, towarzyszył mu jego trener, Włodzimierz Schmidt, a w spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Powiatu, Kamil Dziukiewicz.

Mistrzostwa odbyły się od 14 do 18 kwietnia w Pabianicach. Teraz przed zawodnikiem klubu Powerlifting Rzeszów kolejne wyzwanie, czyli Mistrzostwa Polski, które są jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata GPC. Zawody odbędą się 8 i 9 maja w Zalesiu. - Korzystając z okazji, chcielibyśmy także wspomnieć i podziękować klubowi Powerlifting i jego prezesowi Sławomirowi Golonce, za pomoc i wsparcie realizacji marzeń naszego seniora - mówił w imieniu swoim i mistrza, Włodzimierz Schmidt. 

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!

Martwy ciąg (ang. deadlift) – dyscyplina sportowa oraz ćwiczenie polegające na podnoszeniu z podłoża ciężaru (najczęściej sztangi obciążonej dodatkowo talerzami), do momentu, w którym wykonujący ćwiczenie ma proste plecy oraz nogi w kolanach.