Brytyjska rodzina królewska zainteresowała się jarosławską fundacją MUKOHELP!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Brytyjska rodzina królewska zainteresowała się jarosławską fundacją MUKOHELP!. Dzięki wielu osobom, które z dużą sympatią dopingują Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP z Jarosławia, do grona wspomagających dołączyła Sarah Ferguson, księżna Yorku. - To dla nas wielkie wyróżnienie, ale jednocześnie radość - mówi prezes Fundacji Monika Bartnik. Księżna Sarah zgodziła się objąć honorową funkcję Ambasadora Fundacji. Poinformowała o tym w specjalnie wysłanym liście. - Jest to dla nas bardzo istotna informacja, bo Księżna Sarah znana ze swojej charytatywnej i niezwykle skutecznej działalności - mówi Monika Bartnik. Księżna była rzecznikiem amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Childrens Villages. Założyła również dwie własne fundacje: Chances for Children i Children in Crisis. Angażuje się w publiczne zbiórki funduszy na projekty poświęcone pomocy dzieciom, wykorzystując własną popularność w mediach i w anglo-amerykańskim społeczeństwie. W Polsce Księżna Sarah m.in. zainicjowała budowę Górskiej Przystani w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Jest również Damą Orderu Uśmiechu, który odebrała w grudniu 1999 w Warszawie. - Teraz zainteresowała się problemami osób chorych na mukowiscydozę, wspieranych przez Fundację MUKOHELP. Planujemy również spotkanie, podczas Jej wizyty w Polsce - informuje Monika Bartnik. Informacja: Fundacja Mukohelp
  • Galeria

Dzięki wielu osobom, które z dużą sympatią dopingują Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP z Jarosławia, do grona wspomagających dołączyła Sarah Ferguson, księżna Yorku. - To dla nas wielkie wyróżnienie, ale jednocześnie radość - mówi prezes Fundacji Monika Bartnik.

Księżna Sarah zgodziła się objąć honorową funkcję Ambasadora Fundacji. Poinformowała o tym w specjalnie wysłanym liście. - Jest to dla nas bardzo istotna informacja, bo Księżna Sarah znana ze swojej charytatywnej i niezwykle skutecznej działalności - mówi Monika Bartnik.

Księżna była rzecznikiem amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Children's Villages. Założyła również dwie własne fundacje: Chances for Children i Children in Crisis. Angażuje się w publiczne zbiórki funduszy na projekty poświęcone pomocy dzieciom, wykorzystując własną popularność w mediach i w anglo-amerykańskim społeczeństwie.

W Polsce Księżna Sarah m.in. zainicjowała budowę ''Górskiej Przystani'' w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Jest również Damą Orderu Uśmiechu, który odebrała w grudniu 1999 w Warszawie. - Teraz zainteresowała się problemami osób chorych na mukowiscydozę, wspieranych przez Fundację MUKOHELP. Planujemy również spotkanie, podczas Jej wizyty w Polsce - informuje Monika Bartnik.

Informacja: Fundacja Mukohelp