Grota Solna w Pruchniku - nowa atrakcja w powiecie jarosławskim.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Grota Solna w Pruchniku - nowa atrakcja w powiecie jarosławskim.. Trwająca od ubiegłego roku inwestycja samorządu gminnego w Pruchniku, polegająca na budowie groty solnej w tej miejscowości, właśnie dobiegła końca. Będzie ona do dyspozycji mieszkańców i turystów od 20 czerwca br., zaś 6 czerwca zorganizowano Dzień Otwarty. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. bp Stanisław Jamrozek, poseł Tadeusz Chrzan, burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła oraz starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ W grocie solnej będzie do dyspozycji m.in. 7 leżaków, tężnia, czy generator soli. Jest to niezwykle ciekawy i innowacyjny obiekt w naszym regionie, który świetnie wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na tego typu zabiegi ze względu na panującą sytuację epidemiczną, a bardzo ważnym jest fakt, że z groty solnej będzie mogło darmowo skorzystać ok. 280  mieszkańców gminy Pruchnik miesięcznie. Cały budynek składa się z dwóch części. W pierwszej znajduje się wspomniana powyżej grota solna, z której częściowo będzie możliwość nieodpłatnego korzystania, w drugiej natomiast odpłatnie będą świadczone: 1) usługi rehabilitacyjne związane z problemami ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu koronawirusem:terapia polem elektromagnetycznym, terapia hiperbaryczna,2) rehabilitacja ogólnoustrojowąćwiczenia ogólnousprawniające dostosowywane indywidualnie dla klienta, stymulujące masaże, aromatoterapia,3) zestaw zabiegów oddechowych, rozluźniających i rozciągających przy relaksującej muzyce, przygotowanych indywidualne dla określonych grup klientów. Planowana komora hiperbaryczna, na chwilę obecną, będzie jedyną w powiatach jarosławskim i przemyskim! Koszt wybudowania Groty wyniósł 598 150 zł, z czego dofinansowanie  w ramach  PROW 2014-2020 na operację typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” wyniosło 173 249 zł. Pozostała kwota, to środki z budżetu gminy Pruchnik. Informacja: Urząd Miejski w Pruchniku
  • Galeria

Trwająca od ubiegłego roku inwestycja samorządu gminnego w Pruchniku, polegająca na budowie groty solnej w tej miejscowości, właśnie dobiegła końca. Będzie ona do dyspozycji mieszkańców i turystów od 20 czerwca br., zaś 6 czerwca zorganizowano Dzień Otwarty. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. bp Stanisław Jamrozek, poseł Tadeusz Chrzan, burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła oraz starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

W grocie solnej będzie do dyspozycji m.in. 7 leżaków, tężnia, czy generator soli. Jest to niezwykle ciekawy i innowacyjny obiekt w naszym regionie, który świetnie wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na tego typu zabiegi ze względu na panującą sytuację epidemiczną, a bardzo ważnym jest fakt, że z groty solnej będzie mogło darmowo skorzystać ok. 280  mieszkańców gminy Pruchnik miesięcznie.

Cały budynek składa się z dwóch części. W pierwszej znajduje się wspomniana powyżej grota solna, z której częściowo będzie możliwość nieodpłatnego korzystania, w drugiej natomiast odpłatnie będą świadczone:

1) usługi rehabilitacyjne związane z problemami ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu koronawirusem:

  • terapia polem elektromagnetycznym,
  • terapia hiperbaryczna,

2) rehabilitacja ogólnoustrojową

  • ćwiczenia ogólnousprawniające dostosowywane indywidualnie dla klienta,
  • stymulujące masaże,
  • aromatoterapia,

3) zestaw zabiegów oddechowych, rozluźniających i rozciągających przy relaksującej muzyce, przygotowanych indywidualne dla określonych grup klientów.

Planowana komora hiperbaryczna, na chwilę obecną, będzie jedyną w powiatach jarosławskim i przemyskim!

Koszt wybudowania Groty wyniósł 598 150 zł, z czego dofinansowanie  w ramach  PROW 2014-2020 na operację typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” wyniosło 173 249 zł. Pozostała kwota, to środki z budżetu gminy Pruchnik.

Informacja: Urząd Miejski w Pruchniku