Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych jest od dziś z Jarosławia!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Przodujący Pododdział Wojsk Lądowych jest od dziś z Jarosławia!. Z okazji święta 14. dywizjonu artylerii samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu, składam życzenia i gratulacje dla wszystkich oficerów i żołnierzy oraz pracowników cywilnych jednostki. Ten dzień jest szczególny nie tylko dla 14. das. To święto dla całej społeczności ziemi jarosławskiej, której historia zawsze była związana z jednostkami wojskowymi. Oficerowie i żołnierze w nich służący, byli wzorem do naśladowania oraz elitą społeczeństwa, tak, jak to było w II Rzeczypospolitej, gdy ówczesnym Garnizonem dowodził Wasz Patron. Cieszę się i jestem dumny, widząc, że i dziś podtrzymujecie te piękne i chwalebne zwyczaje. Wszystkim oficerom i żołnierzom oraz pracownikom cywilnym Jednostki życzę powodzenia na dalsze lata. Dziękuję także za wzorową współpracę z samorządem powiatu jarosławskiego. Z poważaniem. Stanisław Kłopot, starosta jarosławski. Trzeba też dodać, że bateria dowodzenia 14. dywizjonu artylerii samobieżnej z Jarosławia oficjalnie zyskała tytuł Przodującego Pododdziału Wojsk Lądowych. To dowód, że służący tu żołnierze znakomicie zdają egzaminy podczas codziennej służby i szkoleń na poligonach oraz te najbardziej wymagające, jak ostatnio w ramach misji NATO. Baterię wyróżnił podczas święta dywizjonu, które odbyło się 24 czerwca, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, a proporzec wręczył Inspektor Wojsk Lądowych gen. dyw. Maciej Jabłoński. Gratulujemy! Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Co więcej, artylerzyści z Jarosławia będą pierwszą jednostką ogólnowojskową w polskiej armii, wyposażoną w armatohaubice Krab, które trafią do jednostki jeszcze w tym roku. Informacja: własna, Aktualności TVP3 Rzeszów. Zdjęcia: Krzysztof Kozłecki, 14 das. Dziękujemy.
  • Galeria

Z okazji święta 14. dywizjonu artylerii samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu, składam życzenia i gratulacje dla wszystkich oficerów i żołnierzy oraz pracowników cywilnych jednostki.

Ten dzień jest szczególny nie tylko dla 14. das. To święto dla całej społeczności ziemi jarosławskiej, której historia zawsze była związana z jednostkami wojskowymi. Oficerowie i żołnierze w nich służący, byli wzorem do naśladowania oraz elitą społeczeństwa, tak, jak to było w II Rzeczypospolitej, gdy ówczesnym Garnizonem dowodził Wasz Patron. Cieszę się i jestem dumny, widząc, że i dziś podtrzymujecie te piękne i chwalebne zwyczaje.

Wszystkim oficerom i żołnierzom oraz pracownikom cywilnym Jednostki życzę powodzenia na dalsze lata. Dziękuję także za wzorową współpracę z samorządem powiatu jarosławskiego.

Z poważaniem. Stanisław Kłopot, starosta jarosławski.

Trzeba też dodać, że bateria dowodzenia 14. dywizjonu artylerii samobieżnej z Jarosławia oficjalnie zyskała tytuł Przodującego Pododdziału Wojsk Lądowych. To dowód, że służący tu żołnierze znakomicie zdają egzaminy podczas codziennej służby i szkoleń na poligonach oraz te najbardziej wymagające, jak ostatnio w ramach misji NATO. Baterię wyróżnił podczas święta dywizjonu, które odbyło się 24 czerwca, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, a proporzec wręczył Inspektor Wojsk Lądowych gen. dyw. Maciej Jabłoński. Gratulujemy!

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Co więcej, artylerzyści z Jarosławia będą pierwszą jednostką ogólnowojskową w polskiej armii, wyposażoną w armatohaubice Krab, które trafią do jednostki jeszcze w tym roku.

Informacja: własna, Aktualności TVP3 Rzeszów. Zdjęcia: Krzysztof Kozłecki, 14 das. Dziękujemy.