40 lat temu powstała parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu

• 40 lat temu powstała parafia pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. 22 sierpnia, pod przewodnictwem abp Adama Szala, odbyła się uroczysta Msza święta z okazji 40-lecia parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Wśród licznie zgromadzonych gości uroczystości był także starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Złożył on na ręce ks. Andrzeja Surowca list gratulacyjny z okazji tego jubileuszu: 40-lecie powstania Parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu jest szczególną okazją do spojrzenia wstecz i zobaczenia, jak wiele dobrego daje wiara chrześcijańska – fundament życia człowieka, ale także lokalnej społeczności. I jak ważną rolę odgrywa w niej Kościół, Parafia i Kapłan, który z miłością i z oddaniem pełni swoją posługę, nie tylko zresztą dla swoich parafian, ale wszystkich potrzebujących wiernych. Wspomniana posługa wymaga wyjątkowego charakteru i umysłowości. W szczególny sposób łączy się w niej swoje życie - dla Boga i dla ludzi. Ta piękna postawa jest również udziałem Księdza Proboszcza i całej Społeczności Parafii pw. Chrystusa Króla. Trudno dziś wyobrazić sobie Jarosław, ale i cały powiat jarosławski bez tych wszystkich dzieł Bożych, które zostały stworzone Waszym udziałem. Ile w nich jest pracy i wyrzeczeń, ale także pasji i miłości! Wielokrotnie dawaliście przykład, byliście pionierami wielu przedsięwzięć, zawstydzali tych obojętnych swoim zaangażowaniem. Dziś przyszła pora na świętowanie wspaniałego Jubileuszu, ale także projekcję przyszłości, bo kolejne zadania czekają! Zatem na kolejne lata życzę Księdzu i wszystkim Parafianom wielu lat łask Bożych oraz nieustającej opieki ze strony Chrystusa Króla i Matki Bożej, Królowej Polski. Proszę przyjąć również życzenia zdrowia i wytrwałości – na chwałę Boga i ludziom na pożytek! Z wyrazami szacunku starosta jarosławski Stanisław Kłopot Zdjęcia: strona internetowa parafii pw. Chrystusa Króla.

Z wyrazami szacunku starosta jarosławski Stanisław Kłopot

Zdjęcia: strona internetowa parafii pw. Chrystusa Króla.