Rozpoczął się remont Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu o wartości 6 mln złotych

  • Wydrukuj
  • Email
  • Rozpoczął się remont Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu o wartości 6 mln złotych. To jedna z głównych tegorocznych i przyszłorocznych inwestycji samorządu powiatu jarosławskiego. Mowa o kompleksowej przebudowie jednego z budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Jej koszt oceniany jest na nieco ponad 6 mln złotych. Przedmiotem inwestycji będzie przebudowa starszego z budynków placówki. Ma ona na celu przede wszystkim przystosowanie go dla osób z niepełnosprawnościami i likwidację barier architektonicznych. Planowany jest m.in. montaż windy czy wykonanie nowego wejścia wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. W zakres działań są także  m.in. wymiana stolarki okien i drzwi. - 3 miliony złotych pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To połowa wartości zaplanowanych prac. Resztę sfinansuje powiat jarosławski – mówi starosta Stanisław Kłopot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu kształci i sprawuje opiekę wychowawczą dla ponad 200 dzieci i młodzieży. - Głównym celem inwestycji jest zwiększenie efektywności realizowanych przez nas działań edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych. To również zapewnienie dostępu bez barier do tego obiektu, w którym znajduje się również internat  – wyjaśnia dyrektor placówki, Wojciech Głąb. Zakończenie remontu planowane jest w sierpniu przyszłego roku.
  • Galeria

To jedna z głównych tegorocznych i przyszłorocznych inwestycji samorządu powiatu jarosławskiego. Mowa o kompleksowej przebudowie jednego z budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Jej koszt oceniany jest na nieco ponad 6 mln złotych.

Przedmiotem inwestycji będzie przebudowa starszego z budynków placówki. Ma ona na celu przede wszystkim przystosowanie go dla osób z niepełnosprawnościami i likwidację barier architektonicznych. Planowany jest m.in. montaż windy czy wykonanie nowego wejścia wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. W zakres działań są także  m.in. wymiana stolarki okien i drzwi. - 3 miliony złotych pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To połowa wartości zaplanowanych prac. Resztę sfinansuje powiat jarosławski – mówi starosta Stanisław Kłopot.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu kształci i sprawuje opiekę wychowawczą dla ponad 200 dzieci i młodzieży. - Głównym celem inwestycji jest zwiększenie efektywności realizowanych przez nas działań edukacyjnych, opiekuńczych i wychowawczych. To również zapewnienie dostępu bez barier do tego obiektu, w którym znajduje się również internat  – wyjaśnia dyrektor placówki, Wojciech Głąb. Zakończenie remontu planowane jest w sierpniu przyszłego roku.