Jarosławskie ulice – inwestycje samorządu powiatowego w 2021 r.

 • Wydrukuj
 • Email
 • Jarosławskie ulice – inwestycje samorządu powiatowego w 2021 r.. Blisko 2,5 mln złotych - to tegoroczne inwestycje drogowe samorządu powiatowego w mieście Jarosławiu. Te pieniądze przekładają się na 9 konkretnych remontów w różnych częściach miasta. Inwestycje współfinansuje samorząd miejski, a większość z nich jest w trakcie realizacji lub na ukończeniu. Te, które trwają, mają zostać skończone jeszcze w listopadzie lub w pierwszej połowie grudnia, choć w tym przypadku wiele zależy od pogody i odbiorów technicznych. - Od kilku lat systematycznie inwestujemy w poprawę jakości dróg zarządzanych przez powiat w mieście Jarosławiu. W ciągu ostatnich sześciu lat, licząc również obecny, to 19 mln złotych i 64 różnorodne inwestycje drogowe – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Skuteczną praktyką, patrząc na końcowe efekty ważne dla mieszkańców, jest współfinansowanie przez miejscowy samorząd, tak jest również w przypadku Jarosławia – dodaje starosta. W ramach wspomnianych przez starostę inwestycji, zrealizowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg, są m.in.: ulica Poniatowskiego, ul. Pawłosiowska z rondem, ulica Żeromskiego, ul. Piekarska i ul. Sikorskiego (prywatny inwestor - właściciel "Starej Ujeżdżalni, w ramach porozumienia z samorządem). Szczegółowy wykaz dostępny jest TUTAJ - Zakładamy, że jeśli na przeszkodzie nie stanie zima, czyli wyjątkowy mróz lub obfite opady śniegu, to wszystkie zakładane prace zostaną ukończone jeszcze w tym roku – informuje Paweł Tworek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu. A mowa o następujących inwestycjach:ul. Okrzei – 263 tys. ul. Pasieka – 106 tys. ul. Królowej Jadwigi – 358 tys. ul. Paderewskiego – 275 tys. ul. Dolnoleżajska – 300 tys. ul. Stawki – 239 tys. ul. Batalionów Chłopskich – 192 tys. ul. Bandurskiego – 310 tys. ul. Rybacka – 438 tys. ul. Zwierzyniecka – przetarg unieważniony/inwestycja planowana w 2022 r.
 • Galeria

Blisko 2,5 mln złotych - to tegoroczne inwestycje drogowe samorządu powiatowego w mieście Jarosławiu. Te pieniądze przekładają się na 9 konkretnych remontów w różnych częściach miasta. Inwestycje współfinansuje samorząd miejski, a większość z nich jest w trakcie realizacji lub na ukończeniu. Te, które trwają, mają zostać skończone jeszcze w listopadzie lub w pierwszej połowie grudnia, choć w tym przypadku wiele zależy od pogody i odbiorów technicznych.

- Od kilku lat systematycznie inwestujemy w poprawę jakości dróg zarządzanych przez powiat w mieście Jarosławiu. W ciągu ostatnich sześciu lat, licząc również obecny, to 19 mln złotych i 64 różnorodne inwestycje drogowe – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Skuteczną praktyką, patrząc na końcowe efekty ważne dla mieszkańców, jest współfinansowanie przez miejscowy samorząd, tak jest również w przypadku Jarosławia – dodaje starosta. W ramach wspomnianych przez starostę inwestycji, zrealizowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg, są m.in.: ulica Poniatowskiego, ul. Pawłosiowska z rondem, ulica Żeromskiego, ul. Piekarska i ul. Sikorskiego (prywatny inwestor - właściciel "Starej Ujeżdżalni, w ramach porozumienia z samorządem). Szczegółowy wykaz dostępny jest TUTAJ

- Zakładamy, że jeśli na przeszkodzie nie stanie zima, czyli wyjątkowy mróz lub obfite opady śniegu, to wszystkie zakładane prace zostaną ukończone jeszcze w tym roku – informuje Paweł Tworek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu. A mowa o następujących inwestycjach:

 • ul. Okrzei – 263 tys.
 • ul. Pasieka – 106 tys.
 • ul. Królowej Jadwigi – 358 tys.
 • ul. Paderewskiego – 275 tys.
 • ul. Dolnoleżajska – 300 tys.
 • ul. Stawki – 239 tys.
 • ul. Batalionów Chłopskich – 192 tys.
 • ul. Bandurskiego – 310 tys.
 • ul. Rybacka – 438 tys.
 • ul. Zwierzyniecka – przetarg unieważniony/inwestycja planowana w 2022 r.